Новини міста: У Вінниці відкрили Почесне консульство Латвійської Республіки
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці відкрили Почесне консульство Латвійської Республіки

Відкриття Консульства Латвії (6).jpgСьогодні, 10 вересня, у Вінниці відкрили Почесне консульство Латвійської Республіки. Воно розмістилось за адресою: вул. Пушкіна, 10. Відкриття консульства дозволить зміцнити стосунки між  Вінницею та Латвійською Республікою, розвивати торговельно-економічні зв'язки, активізувати гуманітарну співпрацю, подієвий туризм  тощо. У церемонії відкриття Почесного консульства взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.

Вінниця має досвід налагодження успішних зв'язків з громадами різних держав світу. Латвія – уже третя європейська країна, яка відкриває своє консульство у нашому місті. Пропозицію щодо відкриття Почесного консульства Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс подав ще у 2017 році під час візиту до Вінниці, відзначивши темпи економічного розвитку та лідерські позиції, що посідає Вінниця у різних рейтингах. Під час свого візиту до Вінниці минулоріч пан Посол підтвердив наміри щодо відкриття у Вінниці Почесного консульства Латвійської Республіки, та підкреслив, що це значно зміцнить зв'язки міста і області з Латвією.

Відкриття Консульства Латвії (1).jpg«Вітаю Вінницю і вінничан. Це третя дипломатична установа, що відкривається  у Вінницькій області. Я дуже радий, що міжнародна присутність та присутність Європейського Союзу збільшується на вінницькій землі. Чому саме у Вінниці ми відкрили консульство? По-перше, Вінниця сьогодні – це динамічний регіон, який дуже швидко розвивається. По-друге, я мав честь відвідати святкування Дня Європи у Вінниці – і воно найкраще на теренах України. Це також стало однією з причин того, щоб ми мали тут свою присутність. Ми відкриті до співпраці у будь-якому напрямку. По-перше, це обмін досвідом, що цікаво і для Вінниці, і для Латвії.  По-друге – економіка: ми відновили роботу Агенції інвестицій та розвитку у Києві, наша торгівля зростає, і зараз потрібно йти в регіони. Вже відбулась зустріч між почесним консулом і представником нашої агенції. Тепер будемо думати, як розвивати наші зв'язки у цьому напрямку. Також дуже важливою є співпраця у питаннях освіти, адже школи та університети – це наше майбутнє. Ми не маємо мовного бар'єру, тому я тут бачу великі перспективи. Цікавить нас і співпраця у напрямку культури», – зазначив під час відкриття Почесного консульства Юріс Пойканс.

Почесне консульство Латвійської Республіки у Вінниці та Вінницькій області відкрили за підтримки Посольства цієї держави та за сприяння Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

Моргунов.JPG«Хочу подякувати пану Послу за те, що дійсно, коли у 2017 році ми спілкувалися на цю тему, виникла така ідея, і ми послідовно йшли до її реалізації. Я думаю, що це тільки початок. Попереду у нас досить серйозна спільна робота щодо активізації економічних, культурних, освітніх взаємовідносин між містами Латвії та Вінницею, Вінницьким регіоном та Латвійською Республікою. Дуже приємно, що саме Латвія – одна з трьох прибалтійських держав, які першими визнали українську незалежність - тепер відкриває у Вінниці консульство. Це уже третє консульство, яке діє у Вінниці, працюватимемо у цьому напрямку і з іншими державами, – каже Сергій Моргунов. – Для нас важливо, щоб взаємовідносини з Латвійською Республікою не зупинились просто на обміні делегаціями, а щоб це були конструктивні, практичні відносини між бізнесом Латвії і України, у сфері освіти, організації культурних заходів, які можна проводити як у Латвії, так і у Вінниці. Тобто, весь той спектр взаємовідносин, які ми можемо самі налагодити».

Також на церемонії були присутні голова обласної ради Вячеслав Соколовий та голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов. «Обласна державна адміністрація також відкрита до співпраці. Дуже люблю Латвію. Сподіваюсь, що у нас буде обмін не тільки культурними делегаціями. Сьогодні символічний день, бо Україна святкує 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Латвійською республікою, і сподіваємося, що відкриття вже третього Почесного консульства у Вінниці стане ще одним кроком до Європи», – зазначив Сергій Борзов.

фото консульство.JPG«Насправді, для Вінниці і Вінниччини сьогоднішня подія має надзвичайно важливе значення, тому що все, що ми створюємо для дружби, буде завжди служити для добра, розбудови, посилення та поглиблення освітніх, культурних, наукових можливостей наших країн. Я думаю, що потенціалу, працьовитості та ентузіазму у Почесного консула вистачить не тільки, щоб займатись поглибленням та розбудовою стосунків між Вінницею і Латвією, але й усіма громадами, які завдяки децентралізації утворені у нас в області. І від сьогоднішньої події виграють усі», –вважає Вячеслав Соколовий.

консул.JPGПочесним консулом призначено Ігоря Скоромного. «Ми будемо робити все для того, щоб Латвія і місто Вінниця, Вінницька область співпрацювали у найкращому ракурсі. Я не підведу. Будемо розвивати економічну, культурну діяльність міста Вінниці і Вінницької області з Республікою Латвія», – зазначив Ігор Скоромний.

Почесні консульства Латвії також діють у Львові, Чернігові, Одесі, Запоріжжі, та Слов'янську.

Довідка:

Активізація українсько-латвійських відносин міста Вінниці і Вінницької області відбулася під час головування Латвії у ЄС у 2014-2015 роках. Тоді було започатковано практику регіональних візитів Україною Надзвичайного та Повноважного Посла Латвії в Україні, під час яких підняли питання  впровадження стандартів ЄС та кооперативної моделі господарювання. Одним із пріоритетних напрямків обміну досвідом між українськими і латвійськими підприємцями було обрано міжрегіональну співпрацю у сфері розбудови сільського господарства, зокрема молочно-переробної галузі. Згодом співпраця розширилась на культурну, освітню та інші сфери. Також Латвійська Республіка приймала на реабілітацію військових АТО.

Нагадаємо, у 2010 році у Вінниці розпочало роботу Генеральне Консульство Республіки Польща. А у 2017 році  відкрили Почесне Консульство Республіки Молдова.