Новини міста: Вінниця першою з українських міст затвердила План дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінниця першою з українських міст затвердила План дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»


0.jpg
Виконком Вінницької міської ради затвердив План дій із впровадження у Вінницькій міській територіальній громаді Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2021-2023 рр. Це підкреслює, що Вінниця послідовно впроваджує ключові принципи Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року, які передбачають розвиток відкритого врядування, максимальне залучення громадськості до розробки рішень та їх впровадження в життя.

Виконання зобов’язань, які включені до Плану дій,  надасть можливість громадянам та громадянкам, в тому числі тим, що мешкають на територіях приєднаних громад, отримати більше можливостей участі у прийнятті рішень, що стосуються життєдіяльності та розвитку громади. Зокрема, Офіси взаємодії, організовані за прикладом вже діючого HUB Місто Змістів, стануть осередками поширення інформації, проведення публічних заходів, організації публічних обговорень, консультацій та ін. 

Завдяки розробці Стандартів  участі громадськості в прийнятті рішень Вінницької міської ради передбачається посилити ефективність взаємодії влади та громади на засадах партнерства та взаємної відповідальності.

«Розробка Стандартів якості та належного врядування для інститутів громадянського суспільства сприятиме загальносуспільному консенсусу щодо стандартів роботи різних громадських та інших неприбуткових організацій, встановить паритет між суспільними очікуваннями та рівнем роботи ІГС, зміцнить інституційну спроможність ІГС, а також підвищить рівень довіри до громадянського суспільства загалом та розвине співпрацю з органами місцевого самоврядування», - пояснює голова Координаційної ради Громадської спілки «Мережа організацій громадянського суспільства «Місто змістів» Галина Сегеда. 

Як зазначають експерти, впровадження публічних консультацій з громадськістю дозволяє сформувати відчуття причетності та відповідальності за прийняті рішення; налагодити ефективний діалог, підвищити рівень прозорості, прогнозованості, обґрунтованості та якості рішень, які ухвалюються органами місцевого самоврядування.

Приєднання до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» - один з вдалих прикладів співпраці між Вінницькою міською радою та громадськими організаціями. Адже перемогу в конкурсі місто вибороло разом з ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та ФГ «Подільська громада». Цей успішний досвід був представлений заступником міського голови Андрієм Очеретним на Всеукраїнському форумі «Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад», який проходив у Вінниці 23 та 24 липня. Представники КП «Інститут розвитку міст» також закликали учасників форуму стати ініціаторами приєднання своїх громад до Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» для широкого застосування світового досвіду у розбудові відкритого врядування на місцевому рівні, а також для обміну своїми досягненнями з іншими містами світу.

Довідка:
У 2020 році Вінниця разом з Тернополем і Хмельницьким приєдналась до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (OGP). Вінницька міська територіальна громада взяла на себе відповідальність працювати з інститутами громадянського суспільства та іншими членами OGP з метою впровадження відкритого врядування на місцевому рівні та покращення обслуговування органами влади своїх мешканців та мешканок.

Процес участі в Партнерстві “Відкритий Уряд” базується на Плані дій, який складається зі стратегічного бачення відкритого врядування територіальної громади та набору спільно розроблених зобов'язань.

Ініціаторам та координаторам впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у Вінницькій міській територіальній громаді є КП “Інститут розвитку міст”.