Новини міста: Сергій Моргунов: «У Вінниці встановлять унікальну промислову систему накопичення енергії»
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов: «У Вінниці встановлять унікальну промислову систему накопичення енергії»

26.07.jpegВінницька міська рада видала KNESS містобудівні умови та обмеження на будівництво промислової системи накопичення енергії (Energy Storage System). Це перший накопичувач, який розробили, спроектували та виготовили повністю в Україні. Потужність батареї становитиме 1 МВт, а її ємність - 1 МВт на годину. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Сергій Моргунов.

Проект реалізує @ KNESS. Виконком міськради надав містобудівні умови та обмеження на будівництво цього унікального об'єкту. «Energy Storage System складається з батарейних кластерів, які є результатом роботи лабораторії силової електроніки KNESS RnD Center, що тривала близько року. Усі інтелектуальні системи цих модулів є нашою власною розробкою. Вони виконують функції балансування заряду комірок всередині модулів, моніторингу та управління всіма процесами, що відбуваються в межах кластера», - зазначив керівник відділу силової електроніки KNESS RnD Center Володимир Голодюк.

Накопичувач дозволяє споживати електроенергію, коли у ній є потреба, а не лише тоді, коли вона була згенерована. «Такі інноваційні рішення стратегічно важливі не тільки для Вінниці, а всієї держави. Це дає можливість підвищити гнучкість та ефективність енергосистеми. А в подальшому - збільшити обсяги виробництва чистої електроенергії з відновлювальних джерел», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що у нашому місті також вперше в Україні планується розпочати виробництво зеленого водню, окрім того, створити систему малого розподілу електроенергії для індустріальних парків. «Для нас важливо, що такі проекти впроваджуються саме у Вінниці. Зелена економіка та екологічно чисте середовище – пріоритети нашої Стратегії «Вінниця 3.0». Подібні ініціативи будемо стимулювати і підтримувати», – зазначив Сергій Моргунов.