Новини міста: У Вінниці проходить форум «Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад»
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці  проходить форум «Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад»

 SV_02766.jpgВсеукраїнський форум громадських організацій та територіальних громад зібрав у Вінниці учасників не тільки з нашої держави, а також Польщі та Молдови. Успішним досвідом впровадження локальних ініціатив поділились представники вінницького муніципалітету та громадського сектору.

На захід запросили представників інститутів громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування, бізнесу та донорських організацій. 

Учасники форуму говорили про  ідеї та рішення, необхідні для розвитку громад. Також приділили увагу питанню якісної комунікації між владою та громадськими організаціями задля реалізації спільних проектів, спрямованих на покращення життя мешканців громад. 

Про вінницький досвід розповів заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, який привітав учасників форуму з початком роботи.SV_02763.jpg

 «Від Вінницького міського голови Сергія Моргунова, від всієї міської команди  радий вітати усіх учасників форуму. Сподіваюсь, що сьогодні Вінниця покаже те,  чим може пишатись, як ми співпрацюємо з громадськими організаціями, зокрема,  на платформі хабу «Місто змістів». Цей майданчик для спілкування дуже вдалий,  вже проведено  більше 1200 заходів. І співпраця з громадськими організаціями дає практичні результати, це саме головне. Хочу подякувати тим,  хто брав безпосередню участь у розробці концепції інтегрованого  розвитку міста та Стратегії розвитку міста «Вінниця 3.0» - на 10 років вперед. Ми запровадили  підтримку  інститутів громадянського суспільства, такі конкурси, як «Бюджет громадських ініціатив»,  «Бюджет шкільних проектів», і все це можна втілити в життя в інших  громадах», - каже Андрій Очеретний.

Під час панельних дискусій представники територіальних громад представили вже працюючі інструменти взаємодії влади та інституцій громадянського суспільства в різних країнах: програми розвитку громадянського суспільства, інститути розвитку міст, центри розвитку громад, агенції регіонального розвитку  громад. 

SV_02760.jpg

Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі відзначив, що важливо підтримувати ідеї активних мешканців громад. 

 «Вінниця - це особливе місто. Я тут живу вже кілька років і знайшов багато  партнерів, це місто,  в якому можна щось творити. Важливо не закриватись перед енергією молодих людей, які працюють безкоштовно просто для ідеї. Хочу звернути вашу увагу на польський досвід – наприклад, мережа добровольчих пожежних команд у селах. Вінниця, Кропивницький - це супер, в великих містах є активність, а для сіл це проблема, такі ініціативи мають піти глибше», - зауважив Генеральний консул. SV_02751.jpg

У Вінниці форум триватиме два дні, впродовж 23-24 липня.

Форум відбувається у рамках проекту  «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні», що  реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за сприяння Національного  фонду  підтримки демократії (NED).