Новини міста: У Вінниці визначили фіналістів всеукраїнського архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома»
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці визначили фіналістів всеукраїнського архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома»

ОСНОВНА.JPGУ Вінниці триває Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію ревіталізації території музею М. М. Коцюбинського з облаштуванням громадського простору  - «Коцюбинський вдома».

Мета цього конкурсу – реалізувати найкраще просторове і композиційне рішення для облаштування території поруч із музеєм-садибою, де народився і довгий час проживав Михайло Коцюбинський. Причому громадська зона має органічно поєднуватись із садом музею. Конкурсні роботи повинні розкрити потенціал простору та історичну цінність, пов'язану з видатним українським митцем, за допомогою переосмислення традицій архітектурно-художніми засобами.

З квітня по червень 2021 року 18 команд, які подали заявки на участь, працювали над виконанням завдання 1 туру. На перший тур всеукраїнського конкурсу надійшло 9 проєктів.

17 липня відбулося засідання журі й визначення результатів першого етапу конкурсу «Коцюбинський вдома». Рішення ухвалювалося членами журі простою більшістю голосів. Під час засідання журі визначили трьох учасників, які перейдуть у другий тур та двох учасників, які не перейдуть далі, але отримають заохочувальні премії.

19 липня відбулась презентація проєктів, створених у першому турі. Експозиція буде представлена в холі міської ради до 30 липня 2021 року.

«Абсолютно усі члени журі - а у нас була широка географія: Київ, Харків, Суми - відзначили сміливість муніципалітету у прийнятті просторових рішень за допомогою архітектурного конкурсу. Ми отримали надзвичайно цікаві роботи команд, – говорить голова журі, головний архітектор міста, перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгеній Совінський. – Зараз вони усі зашифровані і журі не знає, які авторські колективи ховаються за цими проєктами. Те, що зараз представлено на одному планшеті, у вересні буде відображено на кількох, оскільки у другому турі ідеї робіт розкриються більш повно. Кожен проєкт ніс у собі певну ідею, якої не було у конкурентів. Багато уваги було приділено зеленому каркасу та присутності Коцюбинського на цій території. Всі роботи унікальні. З нетерпінням чекаємо розгортання історії команд, які пройшли у другий тур». 

Замовник конкурсу – департамент містобудування та архітектури Вінницької міської ради.

Організатори – КП «Інститут розвитку міст», департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, департамент культури Вінницької міської ради, Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського.

Конкурс проводиться за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Протягом наступних 1,5 місяців учасники другого туру продовжуватимуть роботу над своїми проєктами. А вже у вересні відбудеться наступне засідання журі, презентація результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу.

Стежити за новинами архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома» можна за посиланням: https://www.facebook.com/KotsiubynskyisHome.