Новини міста: До Вінниці приїздив відомий макроекономіст Михайло Кухар
Керування дозволамиКерування дозволами

До Вінниці приїздив відомий макроекономіст Михайло Кухар

SV_08710.JPG15 липня у Вінниці відбулась експертна зустріч з відомим макроекономістом країни Михайлом Кухарем. Він виступив з доповіддю щодо макроекономічного прогнозу для держави. На зустрічі були присутні представники міської ради, бізнесмени, підприємці та банкіри.

Захід відбувся у співпраці Вінницької міської ради та Міжнародної торгової палати (ICC), з якою у грудні 2020 року було підписано договір про співробітництво. Також ця зустріч проходить у рамках реалізації одного з напрямків Програми розвитку підприємництва у Вінницькій міській територіальній громаді.

SV_08646.JPGНа початку зібрання присутніх привітав заступник міського голови Андрій Очеретний. "Михайло Кухар – дуже відомий в Україні макроекономіст. Він провів   бізнес-аналіз і сьогодні може сміливо сказати підприємцям, що на них чекає у найближчих десять років. А саме, що їх  очікує період зростання. Це співпадає з нашим баченням з розвитку  Вінниці у «Стратегії 3.0». Ми очікуємо, що у місті  до того часу запрацюють на повну потужність три індустріальних парка. Також сьогодні робимо  реконструкцію приміщень під технологічно-інноваційний парк «Кристал». Розпочали будівництво заводу компанії «Хед», – каже Андрій Очеретний.

Він переконаний, що в подальшому до Вінниці будуть заходити нові інвестори. «Вінниця друга по рейтингу журналу «Форбс» щодо інвестиційної привабливості. Але ми не збираємось зупинятись, плануємо бути першими. У Вінниці є як місцеві, так і зовнішні інвестори, – зазначив Очеретний. –Минулого тижня виконком міської ради прийняв рішення щодо водневого проєкту – у нас буде майданчик для виробництва промислового водню. Вінниця сьогодні є флагманом з розвитку альтернативної енергетики».

SV_08564.JPGВ свою чергу, Михайло Кухар розповів про сучасні макроекономічні тренди.

«Я дуже люблю Вінницю, і я радий виступали тут сьогодні. Ваше місто одне з трьох самих зіркових, самих взірцевих міст України, – каже експерт. – Щодо всеукраїнських прогнозів, то пам'ятаєте, до 2008 року було зростання цін на землю, нерухомість, зростання зарплат в кілька разів. Все це буде відбуватися з нами протягом наступних восьми років. Це називається мовою макроекономіки supercucle – суперцикл. Ми стільки пережили всіляких негараздів за останні роки, що багатьом і зараз здається, що криза не закінчиться ніколи. Але вже і мовою математики, і мовою макроекономіки абсолютно зрозуміло, що у світі і, відповідно, в Україні все йтиме на краще», – говорить Михайло Кухар.