Новини міста: Відтепер до Порядку часткової компенсації відсотків по кредитах для вінницьких підприємців долучився й державний «Укрексімбанк»
Керування дозволамиКерування дозволами

Відтепер до Порядку часткової компенсації відсотків по кредитах для вінницьких підприємців долучився й державний «Укрексімбанк»

SV_06799.jpgСьогодні, 13 липня, відбулось підписання Генерального договору про співпрацю між виконкомом міської ради та АТ «Укрексімбанк» в рамках Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб'єктам малого та середнього підприємництва за рахунок коштів бюджету Вінницької МТГ. Залучення нових банків-партнерів дозволить збільшити кількість представників вінницького бізнесу, які зможуть скористатись цим механізмом. І, як результат, це допоможе їм здешевити вартість залучених кредитних коштів на розвиток підприємництва та створити нові робочі місця.

Підтримка малого і середнього підприємництва та створення сприятливого бізнес-клімату у Вінницькій МТГ є одним з пріоритетів роботи міської влади. Серед напрацювань у цьому напрямку – Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб'єктам малого та середнього підприємництва, який діє у Вінниці з 2018 року. Основною його метою є здешевлення вартості залучених кредитних коштів на розвиток підприємництва, детінізація економіки громади, створення нових робочих місць та, як результат, розвиток малого та середнього бізнесу. У позичальника компенсація покриває від 25 до 100 % платежів за користування кредитами (відсотки по кредиту).

Сьогодні Генеральний договір про співпрацю між виконкомом міської ради та АТ «Укрексімбанк» з боку міської ради підписав заступник міського голови Андрій Очеретний. «Досвід роботи щодо Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб'єктам малого та середнього підприємництва позитивний, тому ми повинні рухатись далі та розвивати цей напрямок. Тепер до цієї важливої для вінничан програми залучено чотири банки: «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Кредобанк» та «Укрексімбанк», – каже Андрій Очеретний. – Нагадаю, що у травні 2020 року ми прийняли програму «Вінничани важливі», де одним із ключових моментів для розвитку малого і середнього бізнесу була програма здешевлення кредитних ресурсів для наших підприємців. Малий та середній бізнес є пріоритетним для Вінницької міської ради. Ми розуміємо, що саме цей бізнес наповнює бюджет територіальної громади».

Також він розповів, що Порядком часткової компенсації відсотків за залученими кредитами наразі скористалось 11 підприємств, серед яких ПрАТ «Вінницька харчосмакова фабрика» та бізнес, який працює у медичній сфері. «Як наслідок, ці підприємства поліпшили свої фінансові можливості і почали більше платити податків у бюджет територіальної громади. У рамках Порядку було видано кредитів на загальну суму 13,4 млн грн. Загальна сума компенсації всім учасникам процедури склала 1,52 млн грн за три роки. Вони змогли модернізувати та розширити свої виробництва, збільшити кількість працівників на 126 людей за три роки. І, що саме головне, податки платяться «в білу», адже наша мета – детінізація на підприємствах. Як результат, до прикладу, надходження у міський бюджет за 2020 рік зросли на 882 тисячі гривень. При тому, що витратна частина по компенсації кредитів за цей рік склала 514 тисяч гривень. Тобто, окрім модернізації виробництв були також створені нові робочі місця, ще й бюджет громади виграв. Робота в цьому напрямку буде продовжуватись», – зазначив Андрій Очеретний.

Заступник міського голови подякував представникам АТ «Укрексімбанк», що цей банк став партнером у Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами. Зі сторони цього державного банку Генеральний договір підписав керуючий філією АТ «Укрексімбанк» у Вінниці Денис Махаринець.

«Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами – це гарна ініціатива Вінницької міської ради на чолі з міським головою та командою, яка брала активну участь у реалізації і започаткуванні цієї програми. Ми, як представники банку «Укрексімбанк», раді приєднатись до цієї ініціативи. Розуміємо, що у період пандемії економічні виклики посилюються і бізнесу необхідна допомога. А метою нашого банку є створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного підприємництва. Ми прагнемо дати усі можливі інструменти бізнесу, щоб він мав можливість у скрутний період збільшувати свої доходи, розширювати штат працівників, мати можливість оплачувати їм заробітну плату і реалізовувати заплановані проекти», – каже Денис Махаринець.