Новини міста: 19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан
Керування дозволамиКерування дозволами

19 червня у 3-х Центрах вакцинації проти Covid-19 щепили майже тисячу вінничан

45fa4df6-47b1-4736-ad87-6ec5b5630d61.jpgЦієї суботи у Вінниці працювали три Центри вакцинації населення від COVID-19. В них вакцинувалось 936 людей. 458  щепились у центрі, що розмістився в приміщенні Експоцентру на Соборній, на Вишеньці в гімназії №23 - 238 , а в школі №32 на Замості 240 вінничан. Щеплювали усіх бажаючих вакциною «CoronaVaс».

У Вінниці вирішили збільшити  кількість пунктів масової вакцинації через те, що бажаючих отримати щеплення від коронавірусу у місті виявилось багато. Крім того, міський голова Сергій Моргунов доручив міському департаменту охорони здоров'я подбати про те, щоб вони працювали в різних частинах міста, аби людям було зручно до них добиратись.

«Сьогодні жителі Вінниці вакцинуються, як і минулих вихідних, на  базі «Експоцентру» Вінницької торгово-промислової палати, у гімназії №23 на Вишеньці та у школі №32 на Замості. Обирали приміщення ті, де можна створити зони ознайомлення, огляду, реєстрації, щеплення і спостереження після вакцинації. А також розмежувати вхід та вихід. Загалом потрібно 250-300 квадратних метрів», - говорить директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш.

Цього разу до вакцинації залучили десять медичних бригад. Щеплювали містян китайською вакциною«CoronaVaс», яка рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я для масової вакцинації населення.

«На даний момент цієї вакцини у Вінниці достатньо. Якщо виникне необхідність, ми будемо створювати додаткові пункти щеплень. Але ще раз наголошую, що в Центрах первинної медико-санітарної допомоги кожного робочого дня працюють стаціонарні пункти вакцинації, тому бажаючі можуть щепитись і протягом тижня, не чекаючи  вихідних», - нагадує Олександр Шиш.

Сьогодні у Центр вакцинації, що по вулиці Соборній, прийшла вінничанка Олена. «У мене в оточенні багато медичних працівників. Я добре знаю, наскільки коронавірус є небезпечною та підступною хворобою. Щодо вакцинації, то кожен сам приймає рішення, чи проходити цю процедуру. Багато моїх знайомих вже щепились», – зазначила жінка.

Також сьогодні прийшов щепитись від ковіду вінничанин Петро. «Дуже добре, що у Вінниці є можливість пройти вакцинацію як у будні, так і у вихідні. Мені подобається, як все продумано у Центрі вакцинації. Особливо те, що бажаючих пройти цю процедуру оглядає лікар, і після щеплення людина перебуває пів години під наглядом медичних працівників».

Щеплюють вінничан безкоштовно. У центрах створено всі умови для безпечного процесу вакцинації. Медичні працівники слідкують за тим, щоб вінничани були у масках та дотримувались соціальної дистанції. 

Про місця розміщення Центрів вакцинації в подальшому вінничан будуть повідомляти на сайті міської ради.