Новини міста: Чемпіон світу з ралі Арі Ватанен їде до Вінниці з українською збірною, яка братиме участь в ралі Монте-Карло 2022
Керування дозволамиКерування дозволами

Чемпіон світу з ралі Арі Ватанен їде до Вінниці з українською збірною, яка братиме участь в ралі Монте-Карло 2022

04.jpg22 червня до Вінниці приїдуть учасники Міжнародного пробігу «Марафон Дружби та Миру — Україна в ралі Монте-Карло VI United Super Special Race». Екіпажі проїдуть 3000 км містами України, Молдови та Румунії. Побачити ретро-автомобілі та показові виступи гонщиків можна буде о 12:30 на Європейській площі.

Екіпажі Національної Автомобільної Ліги «Золоте Кермо України» і Відроджений Київський Клуб Автомобілістів до Вінниці прибудуть на 10 автівках. Родзинкою стануть ретро-автомобілі «ЗАЗ 965» та «ЗАЗ 966» зі стартовими номерами 402 і 403.  Як зазначають організатори, автівки збережені в оригінальній комплектації.

У Вінниці представники марафону матимуть насичену програму. Спочатку зустрінуться з міським головою Сергієм Моргуновим, адже Вінниця є містом-партнером збірної команди України, яка братиме участь у ралі Монте-Карло. Після чого на Європейські площі о 12:30 відбудеться відкриття марафону, а також змагання між ретро-автівками, яким понад 60 років. До речі, усі охочі можуть зробити фото з легендарними "запорожцями". До заходу долучаться спортивні школи міста, вихованці яких продемонструють свої уміння. 

Учасників проєкту єднає національна мета – «Українці на українських автомобілях в ралі Монте-Карло 2022 року». Основне завдання - це перевірка надійності автомобілів і готовності команди, в тому числі на складних гірських дорогах для участі в ралі.

Серед учасників української команди є і вінничанин.  Андрій Аверчук представлятиме Вінницю та Україну цьогоріч на міжнародних змаганнях ретроавтомобілів у Монте-Карло. Турнір мав відбутися на початку цього року, але через нову хвилю пандемії COVID-19 його проведення перенесли. Команда з України має їхати на ралі на ЗАЗ «Запорожець». Спортсмени заручились підтримкою Вінницького міського голови Сергія Моргунова. Зокрема, як розповів Андрій Аверчук, отримали допомогу на пошиття костюмів для участі в змаганнях.   

«Учасники марафону проїдуть майже 3000 км. До Вінниці прибуде також наставник нашої команди – екс-депутат Європарламенту і відомий гонщик Арі Ватанен. Він відомий тим, що був чемпіоном світу з ралі 1981 року, і це перший гонщик, який 4 рази перемагав в ралі «Дакар» в найпрестижнішому класі «Автомобілі». Разом з міським главою Сергієм Моргуновим вони дадуть старт марафону у місті. Під час цього заїзду ми плануємо визначити ще два автомобілі, які б могли долучитися до ралі в Монте-Карло. Зараз наша збірна складається із 8 чоловік і двох  зареєстрованих автомобілів. Якщо автомобілі, які беруть участь в марафоні, пройдуть усю дистанцію і покажуть, що вони можуть їхати на змагання, то будемо шукати можливості розширювати нашу команду», - додав Андрій Аверчук. 

Після Вінниці учасники Міжнародного марафону «Марафон Дружби та Миру — Україна в ралі Монте-Карло VI United Super Special Race» вирушать до міста Бар, а звідти - уже до Тернополя.