Новини міста: У Вінниці медики, науковці та представники влади обговорили розвиток кардіохірургії та трансплантації
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці медики, науковці та представники влади обговорили розвиток кардіохірургії  та трансплантації

0.jpgСьогодні, 9 червня, у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова відбувся науковий форум - «Актуальні питання серцево-судинної хірургії  та трансплантології в Україні».  Під час заходу обговорили новації під час лікування пацієнтів з серцево-судинними патологіями, а також необхідність, перші кроки та перспективи розвитку напряму трансплантації у Вінницькій області.  Участь у науковому форумі взяли академіки, науковці, лікарі,  а також представники міської та обласної влади. Відвідав захід і Вінницький міський голова Сергій Моргунов.  

Очільник міста розповів про започаткування кардіохірургічної допомоги у Вінниці у 2008 році та сучасні перспективи цього напрямку у зв’язку з будівництвом Вінницького регіонального кардіоцентру. Цей проект реалізовується спільно зі Світовим банком та Вінницькою ОДА при підтримці держави. Також Сергій Моргунов подякував усім медикам за титанічну роботу під час пандемії COVID-19.

«Будь-який напрямок медицини потребує об’єднання зусиль – фахівців, науковців, нашого медичного університету – і,  звичайно, сприяння влади та держави. Адже питання фінансування і створення комфортних умов для лікування людей на будь-якому рівні надання медичної допомоги потребує достатньо серйозних фінансових вливань.  У Вінниці напрямок кардіохірургічної допомоги ми розпочали активно розвивати з 2008 року. І приємно, що уже до 2014 року при колосальній колективній роботі ми вийшли на європейські показники щодо лікування інфарктів міокарда. Суха статистика:  за минулий рік наш кардіоцентр виконав майже 900 стентувань, більше 1,5 тисячі коронарографій.  При допомозі фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова провели 116 операцій на відкритому серці.  А за даними двох професійних кардіологічних асоціацій України, Вінницький кардіоцентр входить в трійку найкращих в державі. Водночас, нам є над чим працювати. Але, думаю, недавня подія - відкриття кардіоцентру у Могилеві-Подільському – гарний знак для всього регіону.  Бажаю усім нам надалі працювати над тим, щоб жителі Вінницької області були задоволені якістю надання медичних послуг будь-якому напрямку медицини», - зазначив міський голова Сергій Моргунов. 

Днями на базі Могилів-Подільської окружної лікарні відкрили сучасний кардіохірургічний і реперфузійний центр. Вчора, 8 червня, тут  провели перше оперативне втручання 68-річному пацієнту, якому зробили стентування ураженої коронарної артерії.   

Директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова Василь Лазоришинець підтвердив, що напрямок кардіохірургії у Вінниці дійсно досить активно розвивається, особливо за останні роки. 

«Років п’ять тому на базі  міської лікарні відкривали кардіохірургічне відділення. Зараз воно працює, а тоді мало хто вірив, що це можливо і що це відбудеться. Три роки тому відкрили кардіохірургічне відділення в обласній лікарні, яке теж працює. І зараз відкрили кардіоцентр у Могилеві-Подільському. Ці центри повинні бути, адже в 1990 році їх було всього два – в Києві та Львові. На сьогоднішній день у нас є 48 реперфузійних та кардіохірургічних центрів в Україні. Мало це чи багато? – Мало, адже це близько одного центру на 1 млн населення. В Європі та США - на 100 тисяч населення. Нам є куди рухатися і є за що боротися. Ця програма, яка є, дозволить нам за 5 років знизити кількість інфарктів більш ніж на 12 000 випадків по Україні. І саме основне - зменшити кількість летальності при інфарктах.  По різних регіонах вона була різна: від 14% - до 27%,  зараз ця летальність становить від 7% до 13,5%», - додав  Василь Лазоришинець.  

Учасники форуму також наголосили на важливості розвитку трансплантології в Україні.

«На сьогодні Вінниччина має близько 60 осіб, які свого часу пройшли трансплантацію і живуть із донорськими нирками, печінкою та серцем.  Важливо, щоб ці операції проводилися в Україні, адже більшість із цих випадків, які я назвав, проводилися за кордоном», - зауважив голова Вінницької обласної ради В’ячеслав Соколовий. 

«Ми маємо амбітні плани – в обласній лікарні ім. Пирогова дозволили трансплантацію органів.  Сподіваюся, що до кінця року будуть проведені перші трансплантації по пересадці нирки», - додав голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов. 

Також у ході форуму спеціалісти медичних закладів міста та області представили власні напрацювання. Зокрема, впровадження новітніх технологій у лікуванні гострого коронарного синдрому та використання інвазивних методик.