Новини міста: У Вінниці обговорили проект Комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці обговорили проект Комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді

2.JPG7 червня відбулось обговорення проекту Комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької МТГ на 2021-2023 роки. Адже повага молоді до своєї країни, мови, культури й традицій є дуже важливими факторами формування української ідентичності. У проекті документу йдеться про заходи, які проводитимуться у цьому напрямку, зокрема – тренінги, семінари, квести, конкурси та екскурсії. Також – благодійні акції на підтримку ветеранів війни та воїнів АТО/ООС, зустрічі з учасниками Революції Гідності, прем'єрні покази художніх та документальних фільмів вітчизняних режисерів, творчі зустрічі з режисерами та акторами та багато іншого.

якубович.JPGНа початку обговорення Програми до присутніх звернулась заступниця міського голови Галина Якубович. «Проект Комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької МТГ на 2021-2023 роки ініціювали громадські організації. Після обговорення вона буде винесена на засідання виконкому, потім – на сесію міської ради. Програма спрямована на утвердження цінностей патріотизму, активної громадянської позиції у молодіжному середовищі. Цей документ включає як заходи, які вже проводились у нашій територіальній громаді, так і ті, які лише заплановані у співпраці з громадськими організаціями. Проект вже був представлений  на сайті міської ради, з ним  можна було ознайомитись. Були деякі пропозиції, які ми вже включили у програму. Ми завжди відкриті до того, щоб спільно проводити цю роботу. Наші програми – це завжди «живі» документи, які постійно вдосконалюються: вносимо зміни на  вимоги часу, реалій», – каже Галина Якубович.

Комплексна  програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької МТГ на 2021-2023 роки має ряд пріоритетних завдань. Серед них – формування української громадянської ідентичності, військово-патріотичне виховання. Також – співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства щодо національно-патріотичного виховання.

Мончак фото.JPG«Для напрямку «Формування української громадянської ідентичності» заплановано проведення молодіжних форумів, конференцій, фестивалів, ярмарок, фотовиставок, тематичних марафонів, уроків пам'яті і «живої історії». Також передбачені заходи з популяризації національної культури, вивчення традицій та звичаїв козаків. Проводитимуться заходи до пам'ятних та історичних подій, у тому числі до Дня Конституції, Дня Незалежності України. Заплановані події із залученням дітей та молоді з числа переселенців з тимчасово окупованих територій та зони проведення ООС», – каже начальниця відділу молодіжної політики міської ради Юлія Мончак.

Щодо військово-патріотичного виховання, то тут передбачено сприяння в створенні гуртків відповідного напрямку, організації військово-спортивного табору для молоді. Крім того – проведення благодійних акцій, майстер-класів на підтримку ветеранів війни, воїнів  АТО/ООС, зустрічі з учасниками Революції Гідності, учасниками АТО/ООС.

1.JPGОдин з напрямків Програми – «Формування науково-методологічних і методичних засад національно-патріотичного виховання». Він направлений на розширення туристично-краєзнавчої роботи, спрямованої на відродження національних традицій, вивчення історії рідного краю та проведення туристично-краєзнавчих екскурсій.

Щодо співпраці органів влади з інститутами громадянського суспільства, то у Програмі йдеться про залучення молодих людей до волонтерської діяльності через проведення благодійних акцій.

3.JPGТакож у заходах заплановано прем'єрні покази художніх та документальних фільмів вітчизняних режисерів,  творчі зустрічі з режисерами та акторами (КП «Кінотеатр «Родина»). Крім того – тематичні виставки, літературні вечори, презентації книг, зустрічі з авторами (ЗК «Вінницька міська централізована бібліотечна система», літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського).