Новини міста: Вінниця передбачила 1,5 млн грн на створення агрохабу у співпраці з французами - Сергій Моргунов
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінниця передбачила 1,5 млн грн на створення агрохабу у співпраці з французами - Сергій Моргунов

0.jpgДо Вінниці з триденним візитом приїхала офіційна делегація з Франції. Сьогодні під час стартової зустрічі з представниками Вінницької міської ради, обласної ради та облдержадміністрації французькі експерти обговорили мету та плани перебування у Вінниці. Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що з часу першого візиту вінницької делегації до французького Діжона вдалося визначити чіткі напрямки подальшої співпраці та заручитися підтримкою французького уряду. Окрім того, співпраця поширилась на весь Вінницький регіон. 

Знайомство Вінниці та міста Діжон розпочалося у 2019 році. Тоді, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, вінницька делегація вперше відвідала це французьке місто https://cutt.ly/5nm4kvG . З того часу за результатами онлайн і офлайн зустрічей визначили чотири напрямки співпраці. А саме: створення агрокластера за участю промислових компаній та агровиробників Вінниці та Вінницької області спільно з компанією «VITAGORA», створення агрохабу, покращення системи питного водопостачання i водовідведення, а також управління водними ресурсами, що використовуються для сільського господарства

«Я радий вітати вас у Вінниці, нарешті після майже двох років в умовах пандемії ми зустрілися не в онлайні, а вживу. І ми послідовно рухаємося в напрямку поглиблення нашої співпраці. Мені приємно, що ця співпраця не обмежилася тільки на рівні міст Вінниці та Діжона, а й розширилася на Вінницьку область та регіон Бургундія Франш – Конте. Саме така ідея виникла, коли наша делегація перебувала в Діжоні. Важливо, що це сприяє розвитку дружніх стосунків не тільки між нашими містами, а й між Францією та Україною. Сподіваюся, що перебування наших гостей у місті Вінниці буде продуктивним, і ми отримаємо гарний підсумок для продовження спільної роботи. Можливо, це будуть і додаткові ідеї. Важливо, що за цих два роки нашої співпраці ми чітко визначили чотири пріоритетних напрямки, в яких потрібно рухатися. І є конкретні зрушення. Ми вже передбачили у бюджеті громади 1,5 млн грн для розвитку агрохабу», - зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. 

Заступник голови Вінницької ОДА Сергій Здітовецький зазначив, що Вінницька область зацікавлена у вивчені успішних практик європейських країн щодо розвитку агробізнесу та аграрних інновацій. 

В свою чергу заступник голови обласної ради Дмитро Чаленко зауважив, що Франція є одним із провідних партнерів Вінницької області. Та додав, що співпраця територіальних громад різних країн – важливий напрямок роботи. 

Відзначили зацікавленість у подальшому розвитку взаємин і французькі партнери. «Вінниця та «VITAGORA» зацікавлені у продовжені співпраці, звісно, пандемія дещо перешкодила нашій роботі. Однак ми працювали у режимі відеоконференцій. Важливо, що нас підтримує Міністерство закордонних справ Франції та Посольство Франції. Через місяць запланований візит української делегації до Франції. Візит буде пролягати через Париж, і далі до Діжона. Це важливий візит, адже ми хочемо розвивати конкретні напрямки співпраці між Україною та Францією. Ми плануємо вас познайомити з французьким фермером, який наразі працює в Україні у Солотвино. І він зацікавлений у розвитку своєї діяльності на території Вінницької області. Думаю, що після візиту до Діжона з’являться й інші аграрії, які зацікавляться співпрацею з Україною. Сподіваюся, що восени ми зможемо знову приїхати, щоб обговорити конкретні кроки нашої подальшої співпраці», - сказав президент компанії «VITAGORA» П’єр Гез. 

А президент компанії «BETEN INGENIERIE» Жан Рош зауважив, що для ефективного партнерства важливо якомога краще вивчити запити кожної із сторін. «Ці три дні, які ми проведемо у Вінниці, дуже важливі, щоб члени нашої делегації зрозуміли якомога точніше очікування Вінницької області. Відповідно, за результатами цього візиту, ми можемо підготувати програму візиту у Францію таким чином, щоб організувати зустріч з тими підприємствами, які максимально можуть відповідати на ваші запити. Основна мета – це харчова безпека та екологічний підхід до розвитку сільського господарства на наступне десятиліття».

Перший день перебування французької делегації у Вінниці досить насичений. На його початку у Хабі «Місто змістів» презентували ключові напрямки співпраці. Після чого представники французької делегації розділяться на дві групи. Одна група познайомиться з провідними підприємствами агропромислової галузі міста та області, інша - спілкуватиметься із студентами та викладачами Вінницького національного аграрного університету, відвідає Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН тощо.