Новини міста: У Вінницькій міській територіальній громаді розпочинається аудит земель сільськогосподарського призначення
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінницькій міській територіальній громаді розпочинається аудит земель сільськогосподарського призначення

DJI_0360.jpg​Після об’єднання Вінниці з навколишніми селами органи місцевого самоврядування розпочали інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення, які наразі увійшли до меж Великої Вінниці (окрім міста це ще 8 сусідніх громад). Головним завданням проведення цієї роботи є визначення реальної кількості ділянок, встановлення їх власників, перевірка використання ними земель відповідно до цільового призначення наділів тощо. До утворення Вінницької міської територіальної громади місто Вінниця мало у своїх юридичних межах порівняно незначну кількість земель сільськогосподарського призначення, тому наразі виникла необхідність провести низку процедур, які дозволять отримати доступ до інформації та налагодити якісне управління територіями.

У квітні 2021 року департаментом земельних ресурсів Вінницької міської ради на офіційному майданчику електронної системи публічних закупівель України ProZorro було оголошено процедуру відкритих торгів за предметом закупівлі «Послуги з проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення на території Вінницької міської територіальної громади та надання доступу до інформаційної системи». 

Аукціон відбувся 5 травня, за результатами якого 11 травня визначено переможця – ТОВ «Вкурсі Агро». Договір про виконання усіх необхідних робіт укладено 25 травня 2021 року.

Відповідно до умов тендеру це підприємство має провести аудит земель сільськогосподарського призначення на території Вінницької міської територіальної громади та систематизувати відомості про земельні ділянки, їхніх власників (користувачів), яким чином використовуються ділянки, чи збережено їхні межі. Це потрібно для того, щоб визначити, чи раціонально використовуються  землі, чи є зловживання, можливі ризики та інші фактори, які призводять до втрат надходжень до бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Аудит буде виконуватись на землях Вінницької міської територіальної громади за межами населених пунктів: Стадниця, Гавришівка, Малі Крушлинці, Великі Крушлинці, Вінницькі Хутори, Писарівка, Щітки, Десна. А також на території в межах Вінниці, що обмежена вул. Житомирське шосе, межею Вінницьких Хуторів, вул. Немирівське шосе, мікрорайоном "Східний" м. Вінниці, вул. Ватутіна, вул. Гонти, вул. Стадницька, вул. С. Зулінського, проектною дорогою Львівське шосе.

«Для нас важливо максимально прозоро і якісно організувати процес управління усіма ресурсами, які є на території громади, в тому числі й земельними. Враховуючи те, що в процесі об’єднання відбулось ряд реорганізацій та змін, ми розпочали роботу з впорядкування інформації стосовно земель сільськогосподарського призначення. Від результатів проведеного аудиту залежать наші подальші кроки», – зазначив директор департаменту земельних ресурсів міської ради Сергій Кушнірчук.

Відповідно до укладеного із переможцем тендеру договору весь масив цієї роботи має бути виконаний в термін до кінця липня.