Новини міста: Сергій Моргунов: «Вінницька громада буде працювати, щоб отримати найвищу Європейську Почесну Відзнаку»
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов: «Вінницька громада буде працювати, щоб отримати найвищу Європейську Почесну Відзнаку»

SV_04793.jpgСьогодні, 17 травня, Вінницькому міському голові вручили міжнародну нагороду – Почесну Відзнаку Ради Європи. Це вже третя премія, яку Парламентська асамблея Ради Європи присудила Вінниці. Нагороду передала Членкиня Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат Юлія Овчинникова. 

Почесну Відзнаку Ради Європи присудила Вінниці 2020 року. Традиційно цю високу європейську нагороду вручають під час міських заходів за участі мешканців громади.  Однак у зв’язку з пандемією та карантинними обмеженнями церемонія нагородження відбулася тільки зараз. Цій відзнаці передували Європейський Диплом (2013 р.) та Почесний Прапор (2015 р.), які є першим та другим ступенем премії.

Під час передачі нагороди Юлія Овчинникова зауважила, що Рада Європи є потужною організацією, яка була створена після Другої світової війни в 1949 році, об’єднує 47 держав, і нагорода Приз Європи – це найвища нагорода для міст і муніципалітетів.  

SV_04840.jpg

«Хочу привітати вас з дуже високою нагородою. Хотіла би зазначити, що у 2020 році було 65 років якраз Премії, яка була створена у 1955 році. Для нас велика честь сьогодні бути присутніми тут і вручити вам високу нагороду, яка є символом в перше чергу того, що місто крокує європейським курсом, імплементує європейські стандарти і підтримує європейські цінності.  Є 13 міст-побратимів з європейських країн, з якими місто Вінниця активно співпрацює. Ми сподіваємося, що цей міжнародний вектор і ця співпраця буде розвиватися на користь розвитку міста і на користь розвитку європейської співпраці.  Я пишаюся тим, що я дотична до міста Вінниці  і що щорічно місто Вінниця є найкомфортнішим містом в Україні. Я щиро вірю,  що наступним кроком буде Премія Ради Європи, сьогоднішня Відзнака – це фактично третьою сходинкою. Хочу привітати вас та побажати розвитку, процвітання, європейського курсу і всіх-всіх благ. Пишаємося сьогодні бути тут і відзначати одне з найкращих міст в Україні», - зазначила  членкиня Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат Юлія Овчинникова. 

Міський голова Сергій Моргунов під час отримання відзнаки зазначив, що йому приємно приймати почесну європейську нагороду для нашого міста.  Фактично ця Відзнака – це передостання сходинка до найголовнішої нагороди Парламентської асамблеї Ради Європи - Призу Європи.

SV_04785.jpg

«Ви навіть не уявляєте, як важливо для нас отримувати сьогодні Почесну Відзнаку Ради Європи. Ми будемо всі працювати громадою для того, щоб отримати найвищу відзнаку. Я знаю, що наша українська делегація сама активна в Асамблеї Ради Європи, і дійсно це важливий майданчик для того, щоб відстоювати інтереси України та входження України в європейську сім’ю. Ця відзнака - це уже наш третій етап, але важливо те, наскільки громада сприймає ці європейські прагнення. Місто Вінниця має бути сучасним, комфортним, європейським містом усміхнених і позитивних  людей. На жаль, пандемія вносить свої коректи, адже попередні нагороди ми отримували привселюдно під час відзначення Дня міста. Думаю, що саму головну відзнаку ми отримаємо на Майдані Незалежності. Є над чим працювати, але саме головне, щоб ми були в цьому єдині», - додав Сергій Моргунов. 

Довідка:

Разом з містом Вінницею 19 травня 2020 року підкомітет з питань Призу Європи присвоїв Почесну Відзнаку ще 7 муніципалітетам з Франції, Німеччини, Італії, Сербії, Туреччини.

Приз Європи заснований в 1955 році Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі для нагородження міст та муніципалітетів за активне просування європейських цінностей.

Кожне місто чи муніципалітет, які прагнуть отримати Приз Європи, мають послідовно брати участь в конкурсах на наступні нагороди - від найнижчого рівня до найвищого: Європейський Диплом, Почесний Прапор, Почесна Відзнака, Приз Європи.

Приз Європи можуть отримати міста та муніципалітети, що сповідують європейські цінності, беруть участь у партнерських проектах, обмінах в галузі освіти, культури та спорту, організовують європейські заходи, є членами організацій муніципалітетів або місцевих органів влади, а також підтримують ініціативи солідарності. 

SV_04887.jpg

SV_03110.jpg