Новини міста: У Вінниці запустили нову туристичну атракцію – двоповерховий екскурсійний автобус-кабріолет BusPass
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці запустили нову туристичну атракцію – двоповерховий екскурсійний автобус-кабріолет BusPass

1.jpgЕкскурсійний автобус-кабріолет BusPass виїхав на маршрут. Це спільний проєкт місцевого підприємця та Вінницької міської ради. Сьогодні, п’ятого травня, тестову екскурсію влаштували для дітей з дитячого будинку сімейного типу та з прийомних сімей. Вінницький міський голова Сергій Моргунов поспілкувався з організаторами проєкту та першими пасажирами та зазначив, що такі ініціативи сприятимуть туристичній привабливості міста. 

«Вінниця - місто ідей та інновацій, це прописано і у Стратегії 2030. Якщо говорити про цей проєкт, то з Олександром, який є ініціатором цієї ідеї, ми обговорювали ідею рік. Для нас це родзинка туристичної привабливості. Я сподіваюся, що пандемія закінчиться і до нас будуть ще більше приїжджати мешканці інших міст та гості з-за кордону. Також добре, що вінничани можуть ознайомитися із містом у такому незвичному форматі і побачити його у іншому ракурсі. У такому екскурсійно автобусі Вінниця розкривається по-іншому. Це чудова ідея, і я дякую Олександру за реалізацію», - зазначив міський голова Сергій Моргунов. 

Двоповерхові автобуси для прогулянок містом користуються популярністю у світі. Висота 4 м і знімний дах відкривають можливість поглянути на вулиці, площі та сквери з оригінального ракурсу. Це своєрідний показник того, що місто позиціонує себе як туристичне і хоче запропонувати зручний та комфортний варіант екскурсії для своїх гостей. Подібні автобуси їздять лише в кількох містах України. Починаючи з сезону 2021 року Вінниця також матиме цю опцію. 

«З першого травня у Вінниці, як і планувалося. розпочався туристичний сезон. Сьогодні маленькі вінничани мають можливість дізнатися про нову цікаву атракцію для гостей Вінниці. Таких екскурсійних автобусів в Україні не так багато, вони є у Львові, Києві та Одесі. Також дітвора сьогодні побачить нову колекцію в музеї транспорту – це теж передпрем’єра. Відкриття самої виставки планується днями. Це поповнення цікавих туристичних атракцій міста Вінниці», - зазначив директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.  

Екскурсійний автобус-кабріолет BusPass – ініціатива місцевого перевізника, підприємця Олександра Яцковського Чоловік довго працював в Європі і вирішив впровадити таку ініціативу у Вінниці.  З такою ініціативою чоловік звернувся до Вінницької міської ради, ідею підтримали. 

«Ідея ще виникла тоді, коли я студентом перший раз потрапив до Лондона і там побачив їхні двоповерхові автобуси. Відтоді у мене була мрія втілити таку ідею у Вінниці», - додав Олександр Яцковський

Автобус BusPass курсуватиме містом щоп’ятниці, щосуботи і щонеділі, а також за попередніми замовленнями. Професійні гіди супроводжуватимуть екскурсантів упродовж всього маршруту від Центрального автовокзалу до садиби та усипальниці М. Пирогова, і далі у зворотному напрямку, розповідаючи найцікавіше про наше місто. Тривалість мандрівки складатиме 1,5 год, а протяжність маршруту – 22 км.  Автобус оснащено за вимогами інклюзивності для маломобільних груп. У майбутньому також запланований запуск багатомовного аудіогіда.

Розклад роботи BusPass у травні буде наступний:

Пт - 17:00; 19:00

Сб - 13:00; 15:00; 17:00; 19:00

Нд - 11:00; 13:00; 15:00; 17:00; 19:00

Детальніше про екскурсію на автобусі-кабріолеті, маршрут подорожі та умови участі можна дізнатися на сайті https://buspass.vn.ua