Новини міста: До Великодня для вінничан готують проєкт «Пасхальні візерунки», фестиваль «Великоднє диво» та більше 25 онлайн-заходів
Керування дозволамиКерування дозволами

До Великодня для вінничан готують проєкт «Пасхальні візерунки», фестиваль «Великоднє диво» та більше 25 онлайн-заходів

Великдень афіша.jpgЩоб створити для вінничан святковий настрій, у центрі міста, на майдані Незалежності, розмістять подільські писанки-велетні. Традиційний фольклорний фестиваль «Великоднє диво» пройде цьогоріч онлайн, у його рамках презентують свою творчість фольклорні гурти новоприєднаних громад.

«З 28 квітня, в переддень світлого Воскресіння Христового, за гарною щорічною традицією в центрі Вінниці, на майдані Незалежності розмістять подільські писанки-велетні. Вони створять для вінничан святковий настрій і стануть окрасою центру міста», – розповідає директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

Мистецький проєкт «Пасхальні візерунки» було започатковано у Вінниці у 2017 році. Тоді до проєкту долучились вінницькі майстри та їхні учні, студенти місцевих вишів, розмальовуючи писанки просто неба. Цього року вінничанам буде презентовано чотири нові подільські велетенські писанки, що з'являться з легкої руки та творчої уяви художників-викладачів мистецьких шкіл міста. Загалом же на майдані Незалежності атмосферу свята створюватимуть майже двадцять виробів.

Традиційний фольклорний фестиваль «Великоднє диво» відбудеться цьогоріч в онлайні на кшталт онлайн-марафону «Подільська коляда», що успішно пройшов в період різдвяних свят. Як зазначив Максим Філанчук, у рамках фестивалю презентують свою творчість фольклорні гурти новоприєднаних громад. Це яскравий приклад та свідчення швидкої інтеграції різних колективів сусідніх громад у велику, багату культурно та духовно вінницьку родину.

Більше 25 пасхальних онлайн-заходів відбудеться з 28 квітня по 3 травня на Культурному порталі міста https://www.facebook.com/VinCultureCode та веб-ресурсах закладів культури міста.

Так, 28 квітня о 14:00 відбудеться онлайн-виставка творчих робіт учнів Вінницької дитячої школи мистецтв «Великодні дзвони». 29 квітня о 12:00 – мистецький проєкт «Світле свято Великодня» від Вінницького міського клубу. Цього ж дня о 14:00 на всіх бажаючих чекає онлайн-виставка творчих робіт учнів Вінницької дитячої художньої школи «Українська писаночка». А о 16:00 – майстер-клас «Диво-писанка Поділля» від Вінницької дитячої музичної школи №2.

Також 29 квітня о 13:00, 15:00, 17:00 пройде цикл майстер-класів «Пасхальні сувеніри» від Вінницької міської централізованої бібліотечної системи.

А 1 травня о 14:00 пройде проєкт «Великодні традиції Поділля» від Центра історії Вінниці. Також в цей день о 16:00 на вінничан чекає мистецький проєкт «Пасхальні візерунки» від Центру концертних та фестивальних програм. 2 травня о 14:00 пройде фольклорний онлайн-фестиваль «Великоднє диво». А 3 травня о 14:00 – концертна програма «Світле свято Великодня» від вихованців зразкової майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія».

Великдень афіша.jpg