Новини міста: Завершився шкільний етап конкурсу Бюджет шкільних проєктів
Керування дозволамиКерування дозволами

Завершився шкільний етап конкурсу Бюджет шкільних проєктів

Слайд5.PNG24 березня відбулась онлайн-зустріч, на якій обговорювались підсумки І (шкільного) етапу конкурсу «Бюджет шкільних проєктів». Участь в онлайн-заході взяли учні та педагоги шкіл, які  долучились до конкурсу в 2021 році.

У період з 8 лютого по 18 березня 2021 року у школах міста проведено І етап конкурсу «Бюджет шкільних проєктів», який передбачав створення шкільної координаційної ради, написання проєктних заявок, промоційну кампанію та голосування.

Слайд1.PNGУчні з 31 закладу освіти, які виявили бажання долучитись до участі у конкурсі, мали можливість пройти три навчальні заняття з національними експертами Ради Європи. Перша зустріч дала змогу 52 учасникам попрацювати над своїми ідеями і дізнатись про різні можливості громадської участі, які активна молодь вінницької громади може використовувати для просування своїх ідей. Навчання проводилось у форматі інноваційної онлайн-гри «UChange. Школа мрії», розробленої проектом Ради Європи.

Під час другого навчального заняття шкільні команди презентували свої ідеї та отримали зворотний зв'язок від експертів. Темою третьої зустрічі стала промоційна кампанія. Учасники дізналися про особливості її планування, про специфіку роботи з цільовою аудиторією і ефективні комунікаційні стратегії. Учні отримали орієнтир для перевірки готовності команди до агітації за проєкт та покрокову інструкцію по її розгортанню.

Слайд3.PNGЯк повідомлялось раніше, з 11 по 18 березня відбувалося голосування за проєкти. 16 шкіл долучились до електронного голосування на платформі  E-DEM, де було зареєстровано загалом 80 учнівських проєктів. За підсумками пілотного голосування 8169 учнів скористались своїм унікальним посиланням та  можливістю визначити переможця.  Ще у 17 закладах процес голосування також було організовано в дистанційному режимі за допомогою сервісів Google, платформи Zoom тощо. Таким чином, 33 заклади загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади долучились до проведення І етапу конкурсу «Бюджет шкільних проєктів».

Під час онлайн-зустрічі 24 березня учасники поділились своїми думками щодо викликів, з якими вони зустрілися цього року, і можливостями, якими змогли скористатися або змогли створити у своїх закладах. Національний експерт Ради Європи Олексій Коваленко зазначив: «Можна виокремити кілька причин успіху реалізації проєкту «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» у Вінницькій громаді, а саме: ініціативні та талановиті учні, професійні педагоги, відкритість місцевого самоврядування до співпраці та впровадження інноваційних методів роботи з учнівською молоддю».

Попереду на авторів проєктів-переможців шкільного етапу чекає ІІ етап, де Координаційна рада обиратиме переможців у номінаціях «Великі проєкти» (до 300 тис. грн) та «Малі проєкти» (до 100 тис. грн).

Довідка:

@CivilParticipationPlatform надає підтримку українським муніципалітетам у імплементації ШГБ за моделлю Ради Європи https://rm.coe.int/coe-toolkit-for-school.../16809e5992

Тренінгова програма "Основи громадської участі" у форматі інтерактивної реаліті-гри UChange, що реалізується в рамках шкільного громадського бюджету Вінниці і впроваджується Офісом Ради Європи в Україні в межах проєкту «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» у партнерстві із: Володимир Кебало @volodymyr.Gt https://www.facebook.com/volodymyr.Gt Олексій Коваленко @akconua https://www.facebook.com/akconua/ Дарина Соколова https://www.facebook.com/profile.php?id=100007219099316 Катерина Березовська @kberezovska https://www.facebook.com/kberezovska

 

Сторінка проєкту:

@CivilParticipationPlatform: https://www.facebook.com/CivilParticipationPlatform

 Офіс Ради Європи в Україні @coe.office.in.ukraine: https://www.facebook.com/coe.office.in.ukraine

Програма EGAP