Новини міста: Для школярів Вінниці та Кельце проводять спільні онлайн заняття де знайомлять учнів із історією та знаменитими особистостями України та Польщі
Керування дозволамиКерування дозволами

Для школярів Вінниці та Кельце проводять спільні онлайн заняття де знайомлять учнів із історією та  знаменитими особистостями України та Польщі

Слайд2.PNGУ рамках програми освітньої співпраці міст-партнерів Вінниця та Кельце протягом лютого-березня у закладах освіти педагогами обох міст проводяться спільні заходи. Так, 2 березня в онлайн режимі вчителі КЗ «Вінницький ліцей №7 ім. Олександра Сухомовського» Вікторія Гузовська та Олена Гуменюк організували і провели урок для учнів ліцею №5 м. Кельце. Українську і польську молодь об'єднала тема «Знамениті поляки Вінниччини».

На уроці йшлося про людей, які відграли важливу роль у становленні двох держав. Вінницькі школярі презентували власні відеороботи, які познайомили учнів ліцею №5 м. Кельце не тільки із вулицями та площами м. Вінниці, а й історіями, які вони в собі зберігають.

Владислав Городецький, Міхал Грохольський, Юзеф Пілсудський, Ігнацій Ян Падеревський стали спільними для історій двох країн. Як зазначають організатори, сучасна молодь має неабиякий потенціал до співтворення теперішнього і майбутнього дружніх Вінниці і Кельце, України і Польщі.

Крім того, в рамках співпраці учні школи №12  м. Вінниці та ліцею №3 м. Кельце стали учасниками уроку зарубіжної літератури. Молоді люди обговорювали важливість почуттів у житті людини, зокрема на уроці йшлося про любов і те, як про неї говорять у міфології, філософії та літературі. Учні ліцею з Кельце познайомили своїх ровесників з образом любові в поезії Адама Міцкевича та Константи Галчинського.

Як зазначають учні і педагоги, такі заняття допомагають їм ближче знайомитись з історією та освітою обох країн, налагоджувати дружні зв'язки та практикувати польську мову.

Координація проєкту здійснюється департаментом освіти Вінницької міської ради, департаментом освіти, культури та спорту (м. Кельце) та Управлінням сприяння та міжнародного співробітництва (м. Кельце).