Новини міста: У Вінниці продовжує стрімко зростати захворюваність на COVID-19, навантаження на лікарні збільшилось удвічі
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці продовжує стрімко зростати захворюваність на COVID-19, навантаження на лікарні збільшилось удвічі

корона.jpgЗ лютого місяця у Вінниці спостерігається стрімке зростання захворюваності на коронавірус. На сьогодні у місті продовжують хворіти на COVID-19 4302 людини. З них 3841 особа (89 %) лікуються амбулаторно і 11 % – стаціонарно. Ліжковий фонд станом на неділю, 28 лютого, зайнятий на 81 %. Лікарі наполегливо рекомендують вінничанам дотримуватися протиепідемічних правил: постійно носити маски у громадських місцях, мити та дезінфікувати руки, дотримуватись соціальної дистанції.

«Наразі у Вінниці фіксуємо стрімке зростання виявлення нових випадків: 4573 випадки на сто тисяч населення. Показник летальності за останній тиждень знизився і становить 1,8 %. Відсоток тих, хто одужав – 73,2 %, - говорить директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш. - Щодо навантаженості на систему охорони здоров'я, то у місті відбувся суттєвий стрибок протягом лютого місяця, і навантаження на систему охорони здоров'я виросло вдвічі. На жаль, Вінницький регіон в цілому і Вінниця зокрема – уже на порозі «червоної» зони карантину».

Як зазначив Олександр Шиш, якщо на початок лютого навантаження було 1800-1700 випадків, то на кінець місяця цей показник становить 4302 особи. За вчорашній день у Вінниці зареєстровано 303 нових випадків. Кожна двотижнева динаміка підтверджує зростання позитивних випадків інфікування ковідом.

Ліжковий фонд станом на неділю 28 лютого був зайнятий на 81 %. На стаціонарному лікуванні перебуває 716 осіб з підозрою на коронавірус та підтвердженим ковідом. Найбільш завантажені – міська лікарня №3, Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня, потім ідуть міська лікарня №1 та пологовий будинок №1.

Під контролем сімейних лікарів зараз перебуває 3466 осіб. Серед них – 1139 – члени сімей, контактні громадяни, групи ризику інфікування коронавірусом; 2155 – з підтвердженим COVID-19 (мають легкий або безсимптомний перебіг) та 172 – з підозрою на КОВІД під амбулаторним спостереженням.

Продовжують працювати пункти забору біоматеріалу для обстеження на ковід. Станом на 26 лютого відібрано 10 тисяч ПЛР-зразків, зроблено 2838 швидких тестів, набрано 1060 зразків для ІФА. В цілому з березня 2020 року медичними працівниками міста відібрано 41720 ПЛР-зразків.

«По амбулаторним пневмоніям спостерігається певна стабілізація. За минулий тиждень 53 амбулаторних пневмоній (попередній період – 44) і 81 стаціонарних (попередній період – 82). По захворюваності на грип та ГРВІ Вінниця поки не перейшла епідпоріг: маємо мінус 18%  базового рівня. Але динаміка останніх трьох тижнів потижнево виглядає так: – 59 %, – 25 % та – 18 %. Тобто, на жаль, уже є ймовірність того, що наступного або через тиждень захворюваність по місту на ГРВІ та грип перевищить епідпоріг», – каже Олександр Шиш.

Довідка

З початку пандемії у Вінниці лабораторно підтверджено 17229 випадків інфікування коронавірусом. Одужало 12620 людей. Померло за час епідемії з березня 2020 року 307 вінничан.