Новини міста: У Вінниці підбили підсумки реалізації програми «Вінничани важливі» у 2020 році
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці підбили підсумки реалізації програми «Вінничани важливі» у 2020 році

98.PNG

Майже від початку пандемії COVID-19 у Вінниці почала діяти Програма антикризової підтримки Вінницької міської територіальної громади. Вона реалізується у трьох сферах: економіка, соціальний захист та охорона здоров’я. У 2020 році майже 10 000 вінничан отримували щомісячну муніципальну доплату, а підприємці скористалися економічними пільгами. Під час сесії 26 лютого депутати міської ради затвердили звіт щодо виконання Програми антикризової підтримки громади у 2020 році та затвердили її дію на 2021 рік.

Економіка

Пандемія коронавірусу стала серйозним викликом не тільки для Вінницької територіальної громади, а й для усього світу. Це загроза не тільки для здоров’я громадян а й для економіки. Тому, аби підтримати бізнес, у Вінниці для малого і середнього бізнесу встановили низку податкових пільг.

10 103 підприємці  за квітень-травень 2020 року отримали знижену до 0 % ставку єдиного податку. Її отримали платники податку І-ої та ІІ-ої груп.  Загальний розмір отриманих бізнесом пільг становив 16 млн грн.

2082 підприємців торік звільнили від плати за землю у березні. Загальна сума пільги склала по місту 21,2 млн грн. Ще 1000 підприємців звільнили від податку на об’єкти нежитлової нерухомості на суму 4,3 млн грн.

За квітень-травень 52 орендарі  були звільнені від сплати за користування нерухомим комунальним майном. Вони отримали пільги на загальну суму близько 1 млн грн. Також за ці місяці за 84 договорами було звільнено від нарахування та сплати за договорами про встановлення земельного сервітуту. Тут пільга склала 305,6 тис. грн.

«Враховуючи ускладнення, що виникли у підприємців внаслідок карантинних обмежень, було спрощено діючий Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами. Відповідно до нового тимчасового порядку для нових учасників Порядку обсяг компенсації буде визначатись як 50% від суми сплачених податків (ПДФО та єдиного податку) до місцевого бюджету.  Також з початку травня діє Порядок компенсації витрат роботодавців на ЄСВ за новостворені робочі місця. Підприємець може отримати відшкодування у розмірі 1320 грн за кожного нового працівника», - додає директор департаменту економіки та інвестицій міської ради Максим Мартьянов.

Соціальний захист

Мешканці Вінницької міської ТГ, які мають право на муніципальну доплату в рамках антикризової програми «Вінничани важливі», з літа 2020 року отримують грошові виплати. Їх призначають окремим малозахищеним категоріям громадян, що мають пенсію або іншу соціальну допомогу, розмір якої менший ніж 2000 гривень. Щомісяця таку допомогу у 2020 році отримували понад 9800 вінничан.

Охорона здоров’я

Ще одним важливим блоком Програма антикризової підтримки Вінницької міської територіальної громади стала охорона здоров’я. Медичні заклади міста готувалися до другої хвилі пандемії COVID-19. Було створено стратегічний резерв на 3 місяці засобів захисту, медикаментів, дезінфікуючих засобів,  швидких тест-систем на COVID-19.

Також, у рамках Програми, на четвертому поверсі міського лікувально-діагностичного центру по вул. Київській,68 обладнали муніципальну лабораторію для ПЛР-тестувань. Раніше у місті не було муніципальної ПЛР-лабораторії і аналізи на коронавірус робили або в обласному лабораторному центрі МОЗ, або у приватних структурах.

Також торік в рамках антикризової програми «Вінничани важливі» збільшили обсяги фінансування програми «Стоп грип». Станом на початок січня в рамках програми щеплено 6 307 вінничан.

«Питання досить важливе. Програма антикризової підтримки Вінницької міської територіальної громади була затверджена у 2020 році, ми бачимо її позитивний результат. Добре, що ми пів року назад прийняли відповідне рішення про збільшення кисневих точок в лікарнях. Ми ще не завершили цю роботу - доводимо цю забезпеченість ліжок киснем до 100%, а не так як на центральному рівні йшлося про 80%, - зазначив міський голова Сергій Моргунов.