Новини міста: Надбавки медикам, нове обладнання і кошти на медикаменти: Вінницька районна лікарня перейшла до управління міської ради
Керування дозволамиКерування дозволами

Надбавки медикам, нове обладнання і кошти на медикаменти: Вінницька районна лікарня перейшла до управління міської ради

0.PNG

Сьогодні, 26 лютого, депутати під час сесії ухвалили рішення про прийняття до сфери управління міської ради КНП «Вінницька центральна районна клінічна лікарня» Вінницької районної ради. Тепер власником закладу є Вінницька міська рада. А називатиметеся він  - комунальне некомерційне підприємство «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня ВМР». І вже з березня медичні працівники цього закладу, які надають допомогу хворим з COVID-19, отримуватимуть муніципальні надбавки до зарплати з міського бюджету. Також виділяється додатковий ресурс на забезпечення лікарні медикаментами та додатковим обладнанням.   

Нагадаємо, що 29 січня депутати міської ради під час сесії надали згоду на прийняття у комунальну власність Вінницької міської територіальної громади Вінницької центральної районної лікарні  https://cutt.ly/Xlbvi81. Потім відповідне процедурне рішення прийняли депутати Вінницької районної ради.

Аналогічні процеси відбуваються в усіх громадах країни згідно з Законом України №1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17 листопада 2020 року.  Цим документом передбачається, що усі заклади освітньої, культурної, соціальної та медичної сфери, які були у спільній власності територіальних громад району, зокрема, у власності Вінницької районної ради, мають перейти у власність тих громад, на території яких вони розташовані.   

Міська влада має намір покращити матеріально-технічно базу закладу, а медики отримають такі ж самі гарантії, як і працівники міських медичних закладів. Пацієнти, які мешкають у Вінницькому районі, матимуть можливість і далі тут отримувати медичну допомогу. 

Уже в березні працівники цієї лікарні, які надають вторинну спеціалізовану допомогу хворим на COVID-19, отримають муніципальні надбавки з міського бюджету. Лікарі, які безпосередньо надають медичну стаціонарну допомогу хворим з COVID-19, отримають доплату до зарплати у розмірі 15 тисяч гривень, медичні сестри – 10 тисяч гривень, а молодший медичний персонал – 8 тисяч гривень. На ці цілі з бюджету громади спрямовується 2 млн грн. Також будуть закуплені  лікарські засоби для надання медичної допомоги пацієнтам, хворим на коронавірус. Крім того, для закладу планується придбати ІФА-аналізатор та портативний УЗД-апарат.

«Ми виділяємо майже 8 млн грн на підтримку цього закладу. Ці кошти в основному підуть на засоби індивідуального захисту, ліки для пацієнтів та закупівлю необхідного обладнання. І зокрема перебачено майже 2 млн грн на муніципальну надбавку вже на березень місяць медичному персоналу лікарні, який працює з ковідними пацієнтами», - зазначив секретар міської ради Павло Яблонський. 

До сфери управління Вінницької міської ради під час сесії 26 лютого також прийняли комунальне некомерційне підприємство «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вінницької районної ради. Відтепер він називатиметься - комунальне некомерційне підприємство «Вінницький центр первинної медико-санітарної допомоги» Вінницької міської ради.