Новини міста: У Вінниці прозвітували про виконання бюджету 2020 року
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці прозвітували про виконання бюджету 2020 року

бюджетт.jpgСьогодні під час засідання виконкому міської ради директор департаменту фінансів Наталя Луценко прозвітувала про виконання бюджету Вінницької ОТГ за 2020 рік. На формування надходжень до бюджету вплинула соціально-економічна ситуація, спричинена пандемією COVID-19, у тому числі карантинні заходи. Разом з тим, фінансування медицини збільшилось утричі порівняно з 2019 роком.

«За звітний період до бюджету надійшло 4298,3 млн. грн. План звітного періоду виконано на 107,1 відсотка. Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював 90 відсотків всіх доходів. Порівняно з 2019 роком власні доходи загального фонду зросли на 8,7 %. До запровадження карантинних заходів та прийняття Програми антикризової підтримки громади «Вінничани важливі» зростання доходів бюджету до минулого року було заплановано на рівні 15,5 % – каже Наталя Луценко.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок, плата за землю та податок на нерухоме майно, які разом забезпечили 95,5 відсотка всіх власних доходів загального фонду.

ПДФО – це основний бюджетоутворюючий податок, який забезпечив надходження 62 % власних доходів загального фонду. Надходження податку у звітному періоді склали 1954 млн грн, що на 9,3 % більше порівняно з минулим роком. Варто відмітити, що в бюджеті зростання до минулого року було закладено на рівні 19,5 %.

Від єдиного податку до бюджету надійшло 530 млн грн, що на 9,3 % більше, ніж у минулому році. Від акцизного податку бюджет отримав майже 231,9 млн грн, що на 11,7 % перевищує надходження 2019 року. Податок на нерухоме майно наповнив бюджет на суму 73,8 млн грн, що на 13,1 % більше, ніж у 2019 році.

«Разом з тим, по окремих податках та зборах маємо суттєве зменшення надходжень порівняно з показниками минулого року, що є результатом карантинних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.  Це плата за землю, плата за надання адміністративних послуг та орендна плата за користування майном, що перебуває у комунальній власності», –  каже Наталя Луценко.

Видатки бюджету за звітний період склали 4171,1 млн грн, що відповідає потребі, заявленій головними розпорядниками коштів. Це забезпечило стабільне функціонування бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту.

Порівняно з минулим роком видатки за рахунок власних доходів залишилися на рівні, а за рахунок трансфертів - суттєво зменшилися. Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі, як освіта, охорона здоров'я, житлово-комунальне господарство та транспорт, на їх утримання направлено 75,1 % всіх видатків. Характерною рисою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість.

«Пріоритетними при фінансуванні залишаються захищені статті бюджету. Видатки по більшості галузей мають стриману динаміку по відношенню до попереднього року, що пояснюється як наявністю карантинних обмежень, так і необхідністю економного і раціонального використання коштів. Разом з тим, окремі галузі отримали дещо більше коштів бюджету порівняно з минулим роком. І для цього є відповідні підстави. Так, на галузь «Охорони здоров'я» в 2020 році за рахунок коштів бюджету громади (без врахування медичної та інших субвенцій) направлено 265,2 млн грн проти 87,3 млн грн в 2019 році, тобто втричі більше, з них 179,7 млн грн направлено на заходи по забезпеченню готовності закладів для надання допомоги хворим на COVID – 19», – зауважила Наталя Луценко.

Наталя Луценко зазначила, що наразі триває робота над виконанням бюджету 2021 року. І головні розпорядники бюджетних коштів, забезпечуючи функціонування та розвиток своїх галузей, одночасно мають працювати над економним, ефективним та раціональним використанням бюджетних коштів.