Новини міста: Сергій Моргунов вручив ветерану війни в Афганістані від територіальної громади сертифікат на придбання автомобіля
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов вручив ветерану війни в Афганістані від територіальної громади сертифікат на придбання автомобіля

1.jpg15 лютого в Україні відзначають  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Сьогодні, 11 лютого, з нагоди цієї дати міський голова Сергій Моргунов передав сертифікат на автомобіль ветерану війни Леоніду Маняку.  

Така матеріальна  допомога  для  придбання легкового автомобіля надається  щороку одному з «афганців». Допомога вручається за поданням Спілки учасників бойових дій в Афганістані міста Вінниці. Цього року було вирішено такий сертифікат надати ветерану війни Леоніду Маняку. Чоловік має інвалідність внаслідок війни 1 групи. На війну потрапив у 18 років. А з початку російської агресії на Донбасі займається волонтерством та підтримує учасників АТО/ООС.

«Цього року ми традиційно вручаємо сертифікат на придбання автомобіля учаснику війни в Афганістані. Сподіваюся, що автомобіль буде приносити користь, і Ви ним буде задоволені. Дякую за Вашу силу духа.  Бережіть себе! » – зазначив міський голова Сергій Моргунов. 

«Хочу подякувати міській владі, що  в період війни та пандемії ви знаходите можливість нам допомагати. А також хочу подякувати усім, хто нас підтримує. В черзі на отримання авто я стояв близько 20 років.  Наша спілка тісно співпрацює з міським головою, і наше місто чи не єдине, де виділяються такі кошти на такі потреби», – додав Леонід Маняк. 

Довідка:

Щорічно з бюджету територіальної громади виділяються  кошти  для придбання легкових автомобілів вінничанам, які є особами з інвалідністю внаслідок війни – учасниками бойових дій в Афганістані (до Дня виведення радянських  військ  з території  Республіки Афганістан 15 лютого)  та  з 2016 року  особам з інвалідністю внаслідок війни – учасникам бойових дій в зоні проведення АТО/ООС до Дня захисника України (до 14 жовтня).  Протягом 2014-2020 років  придбано  уже 14 легкових  автомобілів  на  загальну суму  3,9 млн грн.  8 автомобілів – для учасників бойових дій в Афганістані, 6 автомобілів – учасникам бойових дій в зоні антитерористичної операції (АТО/ООС). У 2021 році виділяються кошти на 9-ий автомобіль афганцям (загалом 15-ий  з початку дії програми).

Станом  на  01.02.2021 року на  обліку  в  Єдиному  державному  автоматизованому   реєстрі  осіб,  які  мають  право  на  пільги,   перебуває 583 ветерани  війни  в  Афганістані:

  • осіб з інвалідністю внаслідок  війни  - 173 особи;
  • учасників бойових дій – 389 осіб;
  • 21 член сім’ї загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів.

0_SV_00006 – копія.jpg

0_SV_00021.jpg

SV_00029.jpg