Новини міста: Вінниця спільно з громадами Поділля створить новий культурний маршрут
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінниця спільно з громадами Поділля створить новий культурний маршрут

20.jpg20 січня в онлайн-форматі відбулася презентація концепції культурного маршруту «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова». Участь у цій ініціативі дозволить поєднати Поділля з мережею міжнародних маршрутів і популяризувати регіон серед внутрішніх та іноземних туристів.

Шлях святого Якова – це міжнародний культурний проєкт, який бере свій початок від паломницької дороги до могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела. Сьогодні це один із найпопулярніших туристичних маршрутів, який пролягає містами та країнами Європи. Щорічно його проходять сотні тисяч людей. Це мережа маркованих стежок і локацій, яка дозволяє мандрівникам долати чималі відстані у подорожах, при цьому не переймаючись побудовою маршруту. Шлях охоплює краєвиди, архітектуру й обов’язково враховує місця, де турист чи паломник може поїсти та відпочити за прийнятні кошти.

Метою розробки Подільського шляху святого Якова є створення культурно-пізнавального та екологічного маршруту для піших і велосипедних подорожей за моделлю Шляху святого Якова з поєднанням Вінниці й Кам’янця-Подільського історичною дорогою через Бар.

У презентації Camino Podolico взяли участь представники територіальних громад Вінниці, Бара, Кам’янця-Подільського та ряду інших міст і громад Вінницької та Хмельницької областей, а також експерти з розвитку туристичних маршрутів з України та Литви.

02.jpgПід час заходу заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний висловився з приводу значення цього проєкту для міста та регіону, розповівши, які перспективи може принести розробка такого маршруту:

«Подільський регіон має що показати і чим здивувати мандрівників з усього світу, адже наша неперервна історія як історичної землі охоплює понад сімсот років. З розвитком туризму – і це доводить приклад таких центрів, як Вінниця чи Кам’янець-Подільський, – пожвавлюється економічне життя, комфорт самих мешканців і, що найголовніше, зберігаються та примножуються культурні цінності та зміцнюється європейська ідентичність. Подільський шлях святого Якова дасть поштовх до розвитку інфраструктури гостинності – з’явиться необхідність створення нових місць розміщення та харчування, адже мандрівник потребуватиме не лише кількох годин на огляд пам’яток, але й як мінімум нічліг, вечерю та сніданок».

Про досвід Литви у розвитку культурних маршрутів під час онлайн-зустрічі розповів керівник відділу міжнародної співпраці та комунікації Міністерства культури Литви Альфредас Йомантас. За його словами, з моменту запуску шляхів святого Якова у своїй країні литовці надзвичайно полюбили формат піших культурних подорожей, створивши 5 повноцінних маршрутів з півночі на південь, у бік Сантьяго-де-Компостела.

05.jpgКонцепцію Подільського шляху Camino Podolico з Вінниці до Кам`янця-Подільського презентував директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені:

«Приблизна довжина маршруту становитиме 360 км і зможе бути пройдена за 12–14 днів. Він розпочинатиметься у Вінниці, буде проходити через такі міста й селища, як Гнівань, Браїлів, Жмеринка, Бар, Маліївці, Дунаївці та інші, відомі своїми архітектурними пам’ятками, чудовою природою та багатою історією. Фінальною точкою цього шляху стане Кам'янець-Подільський, відкриваючи водночас перспективу продовження маршруту далі на захід».

Вже цієї весни розпочнеться промоційна кампанія маршруту разом з невід’ємними атрибутами мандрівок шляхом святого Якова – паспортом для відміток («креденсіаль») та сертифікатом проходження («компостела»). Для туристів буде підготовлена інформація про місця ночівлі й харчування, а також цікаві відомості про історію та пам’ятки краю. Барська територіальна громада спільно з партнерами також планує подати проєкт ознакування та просування маршруту на програму Українського культурного фонду «Культура. Туризм. Регіони». Ініціатори створення маршруту будуть раді долученню інших територіальних громад до цього процесу та спільної роботи над розвитком туристичного потенціалу Подільського регіону.

01.jpg

04.jpg

11.jpg

12.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg