Новини міста: Вінницький завод «Грін Кул» готовий налагодити виробництво морозильних камер для зберігання антиковідних вакцин (ФОТО)
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінницький завод «Грін Кул» готовий налагодити виробництво морозильних камер для зберігання антиковідних вакцин (ФОТО)

SV_04983.JPGНа вінницькому заводі «Грін Кул» можуть виготовляти спеціальні морозильні камери із наднизькою температурою для зберігання вакцини від COVID-19, адже один із світових виробників повідомив, що його препарат повинен зберігатись при температурі щонайменше мінус 70 С0. Сьогодні міський голова Сергій Моргунов побував на заводі «Грін Кул» та спілкувався з колективом щодо налагодження виробництва цього обладнання.

Увесь світ очікує на вакцини, які захищатимуть від  коронавірусу. Україна також розраховує їх отримати в першому півріччі 2021 року. Їх обіцяють розподілити по регіонах. Для цього потрібно забезпечити відповідні умови для транспортування і зберігання препарату. Уже відомо, що одна з антиковідних вакцин вимагає суперхолоду – щонайменше -70 С0 (від Pfizer-BioNTech), інша може зберігатись від 2 градусів до -20 (Moderna).  

Вінницький завод «Грін Кул», який спеціалізується на виробництві холодильного обладнання, має необхідні потужності і можливості, щоб випускати установки з дотриманням ультранизьких температур.

Директор цього підприємства Валентин Коваленко розповів про особливості обладнання для зберігання вакцини. «Морозильне обладнання розраховане на глибоку заморозку – мінус 70-80 градусів за Цельсієм. Воно потребує додаткових елементів не тільки для зберігання вакцини, а й контролю за її зберіганням. Відповідно, це обладнання вищого класу якості, і саме тому вже зараз наше підприємство сертифікує це медичне обладнання. Я думаю, що до кінця року ми отримаємо такий сертифікат і вже повним ходом приступимо до розробки такої лінійки низькотемпературних скринь саме для зберігання вакцин», - розповів Валентин Коваленко.

Також він зазначив, що сертифікуватимуть це обладнання як для потреб України, так і на експорт. «Географія наших клієнтів по холодильному і морозильному обладнанню для комерційної лінійки – це вся земна куля: Україна, Європа, Америка, Азія і Африка. Щодо медичної лінійки, то ми маємо цілі виготовляти також на весь світ. Я більш ніж впевнений, що до кінця весни ми вже перейдемо до серійного виробництва такого обладнання», – каже Валентин Коваленко.

Керівник заводу додав, що у зв'язку з тим, що підприємство вироблятиме новий сегмент обладнання, буде розширено штат робітників. «На сьогодні на заводі працює 500 людей. Саме зараз у нас іде ще одна хвиля розширення – ми плануємо до кінця року набрати ще працівників саме для підтримки медичної лінійки», – каже Валентин Коваленко.

Також компанія продовжує працювати в напрямку налагодження випуску вітчизняних апаратів штучної вентиляції легень. На сьогодні протопип апарату – вітчизняний аналог ШВЛ розроблено. Триває процес сертифікації виробничого процесу та самого медичного виробу. Але це досить складна і тривала процедура, зазначають на підприємстві. Важливо, що перші українські апарати ШВЛ у перспективі будуть вироблятися саме у Вінниці.

«На сьогодні ми вже отримали перший зразок і готуємо його до сертифікації. Найближчим часом буде запущено його тестування – доклінічні, а потім клінічні дослідження. Це близько 3-4 місяців. Після сертифікації перейдемо до серійного виробництва. Першу партію апаратів ШВЛ у кількості 500-1000 штук плануємо виготовити ближче до літа», – каже Валентин Коваленко.

Міський голова Сергій Моргунов розповів про важливість підтримки бізнесу в умовах карантину. «Як на місцевому, так і на державному рівні повинна бути підтримка малого і середнього бізнесу і наших виробників. Кілька місяців тому ми прийняли програму «Вінничани важливі», у якій є низка компенсаторів для малого і середнього бізнесу з точки зору пільгової сплати податків, за оренду майна, за оренду земельних ділянок тощо. У формуванні бюджету на 2021 року будемо шукати можливості для продовження цієї програми, в тому числі і для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують підтримки. Також наголошуємо на тому, що місцеве самоврядування веде перемовини з Урядом щодо встановлення загальнонаціональних компенсаторів для малого і середнього бізнесу», – зазначив Сергій Моргунов.