Новини міста: Сергій Моргунов вважає, що вінницький Центр допомоги ветеранам АТО/ООС має стати повноцінним комунікаційним майданчиком
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов вважає, що вінницький Центр допомоги ветеранам АТО/ООС має стати повноцінним комунікаційним майданчиком


SV_00312.JPGСьогодні міський голова Сергій Моргунов відвідав Міський освітньо-аналітичний центр допомоги ветеранам АТО/ООС, членам їх сімей та сім’ям загиблих. Наразі у Центрі вже надають фахову підтримку психологи, можна отримати правову допомогу, консультацію щодо отримання відповідних пільг тощо. Надалі тут планують реалізовувати й інші напрямки роботи.

Ще у 2016 році у місті був створений Центр допомоги учасникам АТО (вул. Єрусалимка,8), який поступово трансформувався у повноцінний ветеранський простір. 22 жовтня міський голова Сергій Моргунов поспілкувався з представниками громадських організацій, які опікуються проблемами учасників бойових дій, а також – з керівництвом військових частин Вінницького гарнізону.

«Ми повинні разом зробити такий майданчик, щоб військовослужбовці, учасники АТО/ООС, які потребують відповідної допомоги, дійсно могли сюди прийти і отримати відповідну консультацію чи необхідну допомогу. А також налагодити на цьому майданчику комунікацію, в тому числі з різними рівнями влади, департаментами, які можуть допомогти справитись з відповідною проблематикою», – каже міський голова Сергій Моргунов.

«Зараз у закладі працюють психологи, приходять консультувати юристи з міської ради. Хочемо, щоб Центр «зажив». Плануємо зробити тут дитячу кімнату – поки батьки займаються з психологами чи на масажі, дітки будуть бавитися. Хочемо залучати бізнес-тренінги, комерційні проекти, адже найкраща реабілітація для воїна – це робота», – каже керівник ГС “Координаційна рада ветеранів АТО/ООС та волонтерів м. Вінниці” Роман Смішний.  

У Вінницькій міській громаді зареєстровано 4828 ветеранів війни АТО/ООС. У місті на муніципальному рівні прийняті цільові програми підтримки, які включають близько 20 видів пільг та допомог як для самих ветеранів війни, так і для їхніх родин.

Також сьогодні міський голова оглянув, як проходить будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими громадськими приміщеннями для учасників АТО/ООС та працівників освіти по вулиці Острозького, 2/4. 

«Реалізація цього проекту є результатом об’єднання зусиль: учасників АТО, громадської організації, ВПУ №11 за підтримки Вінницької міської ради. Училище мало земельну ділянку, яка була занедбана. На ній було запропоновано звести житловий будинок, створивши кооператив. Учасники АТО знайшли інвестора, а міська рада зі свого боку допомогла в технічних питаннях – підключення до мереж, що достатньо серйозно здешевило сам проект. Я вважаю, що це один з прикладів, як можна об’єднати зусилля і вирішувати такі соціально важливі питання, як придбання житла для учасників АТО і працівників бюджетної сфери», – зазначив Сергій Моргунов.Довідка

Чотири роки тому, у 2016 році, у приміщенні на вул. Єрусалимка, 8 було відкрито Центр допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям. Тоді міська влада підтримала ідею двох громадських організацій – «Мольфар» і «Вінницький союз учасників АТО». Усі ці роки Центр працював, основною його діяльністю була волонтерська допомога військовим на фронті.

У цьому році зародилася ініціатива розширити допомогу. Ідею подала Громадська спілка «Координаційна рада ветеранів АТО/ООС та волонтерів м. Вінниці», міська рада проєкт підтримала. Результат – 9 липня 2020 року було підписано Договір про співпрацю. Так було започатковано Ветеранський простір, офіційна назва якого – «Міський освітньо-аналітичний центр допомоги ветеранам АТО/ООС, членам їх сімей та сім’ям загиблих».  

Мета діяльності Ветеранського простору – сприяння в реалізації прав та соціальних гарантій, передбачених законодавством України людям, які брали участь у бойових діях під час проведення АТО/ООС, членам їх сімей, родинам полеглих захисників України.

Зокрема, це реалізація таких напрямків діяльності: надання психологічної допомоги, правової допомоги, проведення заходів для підвищення професійного рівня, професійної переорієнтації, організація занять спортом та проведення фізкультурно-спортивної реабілітації. Також – створення бізнес-інкубаторів для ветеранів, організація роботи мобільних груп допомоги, організація діяльності регіонального тренінгового центру тощо.

Нині деякі з напрямків уже працюють. Так, наразі у Ветеранському просторі фахову підтримку надають психологи, організовуються консультації з фахівцями з правової допомоги, проводиться роз’яснювальна робота щодо порядку реалізації пільг, визначених законодавством України, обласною та міською програмами. У розпорядженні Ветеранського простору є приміщення для проведення консультацій, занять індивідуально, а також для колективних заходів: тренінгів, зустрічей, навчання.