Новини міста: У Вінниці вже замовили 5 тисяч доз вакцини проти грипу
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці вже замовили 5 тисяч доз вакцини проти грипу

вакцина.jpgВінниця  входить в епідсезон грипу. У травні, коли була прийнята антикризова програма «Вінничани важливі», одним із її заходів було збільшення на 40% фінансування муніципальної програми «Стоп грип». І на цей епідсезон планується закупити для міста 15 тис. доз вакцини проти грипу.  Розповів під час онлайн-брифінгу міський голова Сергій Моргунов.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я в північній півкулі будуть циркулювати штами грипу 2-х типів А та 2-х типів Б. Тому в Україну будуть поставлятись чотиривалентні та тривалентні вакцини виробництва Франції, Нідерландів та Південної Кореї. 

Вже замовлено перші 5 тис. доз, які за інформацією постачальників, очікуємо в кінці вересня. Безкоштовно щеплення наші заклади будуть робити дітям з інвалідністю, дітям сиротам та позбавленим батьківського піклування. Всі інші категорії населення традиційно зможуть зробити щеплення за пів ціни від вартості вакцини. 

«Знаю, що серед вінничан є багато скептиків щодо вакцинації, тому очікую коментарі – ви спочатку покажіть своїм власним прикладом, а же потім радьте нам. Розповідаю: щороку на початку епідсезону я роблю щеплення від грипу. І не тільки я, а й заступники міського голови, директори департаментів та майже всі працівники Вінницької міської ради. Я вважаю, що щеплення проти грипу дієвим способом убезпечитись від захворювання. Якщо людина і хворіє протягом епідсезону, то хвороба протікає в легкій формі. Тому на власному досвіді раджу це роботи кожному вінничанину, у кого немає протипоказань», – каже Сергій Моргунов.