Новини міста: Вінницький музей моделей транспорту поповнився унікальним мініатюрним макетом міста
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінницький музей моделей транспорту поповнився унікальним мініатюрним макетом міста

 
1.JPG
У Вінницькому музеї моделей транспорту до Дня міста відкрили нову експозицію в якій представили колекції та мініатюри У новій залі  розмістили найбільший в Україні макет частини міста площею близько 30 кв. м. Тут місто ніби ожило – майстри відтворили  вінницьке Замостя 1950-60 рр. минулого століття з залізницею. Одним із перших відвідувачів експозиції став міський голова Сергій Моргунов. 

Два роки тому у Вінниці відкрили перший в Україні музей моделей транспорту.  В експозиції Вінницького музею транспорту, що розташований на центральній вулиці  міста – Соборній, представлені мінікопії легкових, вантажних автомобілів, спецтехніки, мототранспорту, громадського транспорту, військової та авіатехніки,  кораблів. Експонати – як фабричного виробництва, так і ручної роботи. За цей час музей відвідали 15 тисяч відвідувачів з 50 країн світу. 

«Ми зібралися напередодні Дня міста, але у зв’язку із COVID-19 ми скасували свято, але ж сам день народження не скасовується. В будь-якому випадку ми готували подарунки для вінничан та гостей нашого міста. І одним із них є виставка мініатюр та колекцій. Два роки тому, коли ми створювали цей музей, мені було приємно що команда ентузіастів активно працювала над тим, щоб ця колекція була самою найкращою. Ми маємо колекцію із 7000 моделей транспорту.  Команда Олександра Вдовиченка фактично рік працювала, щоб створити таку унікальну родзинку нашого міста. Я впевнений, що тільки початок і ми розвиватимемо цей напрямок», - сказав міський голова Сергій Моргунов. 

Сьогодні, експозиція поповнилася унікальною експозицією – рухомий макет Замостя. Подію присвятили 150-річчю створенню залізниці у місті, яка зв’язала місто з іншими містами.

«Ми відкриваємо другу частину нашого проєкту виставку колекцій та мініатюр. Навіть не віриться, що уже пройшов рік, як ми з міським головою зустрілися і він розповів, що в Німеччині є потужний музей, де відображено місто. Ми подумали, що непогано й нам зробити таке, і вирішили почати з воріт міста – залізничний вокзал і площа біля нього. Це саме та частина міста, яка приймає гостей. Майже рік наша невелика команда зробила хорошу справу – ми отримали унікальний проєкт. Ми згадуємо тут не тільки транспорт та залізницю, а можемо побачити частину Замостя. Це маленька частина нашої історії. Я дякую міському голові Сергію Моргунову, який нас надихнув на таку роботу та усім причетним», - зазначив директор Вінницького музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко. 

Старт другій черзі музею символічно дав раритетний паровозний гудок. Всього на виставці колекцій та мініатюр представлено більше 10 тематичних колекцій.