Новини міста: Сергій Моргунов проінспектував реконструкцію дитячого садочка №16
Керування дозволамиКерування дозволами

 Сергій Моргунов проінспектував реконструкцію дитячого садочка №16


1.jpg
У Вінниці продовжують реконструювати дошкільні заклади освіти. Минулого року розпочали роботи у ДНЗ №16, що по вул. Зерова, 12. Будівельники знесли старе аварійне приміщення, і на його місці будують новий корпус.  Як тривають роботи на об'єкті, сьогодні, третього вересня, проінспектував міський голова Сергій Моргунов.

В липні минулого року будівельники розпочали роботи у садочку «Бджілка». Заклад розміщується у двох корпусах. Один з них, який був збудований ще у 1936 році, був в аварійному стані. Тому стару будівлю демонтували, а на ї місці почали зводити новий триповерховий корпус. Наразі роботи виконані на 40%. Вже зведено «коробку», облаштували покрівлю та водостічну систему, провели низку інших робіт. Наразі приступили до влаштування сходів, ґанків, та входів в підвал. Роботи виконуються повністю за кошти бюджету громади.

«Ми почали будувати новий корпус для садочку фактично з «нуля». Нове приміщення передбачає розміщення дев'яти груп для діток. Раніше цей дитячий садочок був на 12 груп, але за рахунок того, що ми будуємо цей корпус, будемо мати додаткових три групи - і садочок зможе приймати не менше 300 дітей. Для цього мікрорайону це дуже актуальне і важливе питання. Хоча ми кілька років тому відкрили тут новий садочок по вул. О. Антонова. А також термомодернізували садок №42 неподалік. Тут не так багато дитячих садочків, і вони дуже затребувані. Проєкт реалізуємо за кошти міського бюджету. Звичайно, ми подавали його на Фонд державного регіонального розвитку, але Уряд виділив нам на цей рік тільки 100 тис грн. На жаль, у зв'язку з карантином вимушено уповільнили темпи будівництва, тому що необхідно було скоротити бюджет і перенаправити кошти на охорону здоров'я та боротьбу з COVID-19. Але до зими нам необхідно виділити ще близько 800 тисяч гривень, щоб встановити тут вікна і двері, аби в зиму зайти повністю «закритими». А на наступний рік будемо передбачати відповідний ресурс і знову подавати проєкт до Державного фонду регіонального розвитку. Адже у нас ще багато роботи: ми маємо перейти на інший корпус, де потрібно зробити незначне перепланування, замінити вікна та утеплити приміщення», - розповів міський голова Сергій Моргунов.

«У 2017 році, коли сюди прийшла комісія, - стара будівля закладу була аварійна. Були великі тріщини, фактично не було фундаменту. Було прийнято рішення відселити дітей до іншого корпусу, а деяким батькам запропонували перейти до будь-якого іншого міського садочку. Ми раді, що місто піклується про дошкільну освіту і це є пріоритетом. Ми турбуємося про інклюзивність, і тому тут в новому корпусі на першому поверсі буде обладнана інклюзивна група. Тут буде все сучасне і модернове, щоб наші діти отримували якісну дошкільну освіту.», - зазначила директорка департаменту освіти Оксана Яценко

Як розповіла директорка ДНЗ№16 Світлана Колеснікова, нині заклад може відвідувати 185 дітей. Корпус 1982 року забудови розрахований на шість груп. За словами керівника закладу, вони обладнані усім необхідним для розвитку дітей. У кожної групи є свій ігровий майданчик у дворі.

Після реконструкції нового приміщення дитячий садочок «Бджілка» відвідуватиме до 300 малюків. У новому корпусі окрім самих груп облаштують сучасний харчоблок, пральню, медичний блок, кабінет психолога. А також – креативний простір для занять у гуртках.