Новини міста: Nextbike у Вінниці: тестують нові байки, які днями встановили
Керування дозволамиКерування дозволами

Nextbike у Вінниці: тестують нові байки, які днями встановили

0.jpg

Днями у місті обладнали ще 10 нових станцій Nextbike, на яких розмістили 60 велосипедів. Станції розташовані у різних частинах міста. Наразі вони усі підключені до загальної мережі та працюють у тестовому режимі. Відтепер у Вінниці можна орендувати 180 байків на 25 велостанціях. 

У 2018 році у місті запрацювала міжнародна система велопрокату Nextbike. Вона користується популярністю серед вінничан. Тому цього року мережу розширили. Додаткові станції встановили на Замості, Вишеньці та в центральній частині міста. 

2.jpg
«Ми поставили додаткову станцію, щоб залучити вінничан, які живуть в районі вулиці Ващука та Стельмаха, до активного користування. Раніше найближчі станції знаходились біля ринку «Вишенька» та на Західному автовокзалі. Тобто, людині, яка мешкає у цьому мікрорайоні трохи далеко йти, щоб взяти велосипед і здійснити поїздку. Якщо транспорт використовувати кожного дня, то він має бути в кроковій доступності», – каже  керівник проєкту компанії Nextbike у Вінниці Олександр Царевський.

Муніципальний велопрокат – це частина громадського транспорту, яка має на меті створити альтернативу громадському та приватному транспорту на короткі дистанції. Пересуватись по місту на велосипеді – швидко, без заторів та з користю для здоров’я. Проєкт реалізовується спільно – міською радою та Швейцарським бюро співробітництва. 

1.jpg«Станції уже встановлені та підключені. Тепер нам потрібно трохи часу, аби їх протестувати і подивитися, як все працює. Хочу нагади усім, що байки мають унікальні запчастини, які не підійдуть до жодного іншого велосипеду, тому красти їх не має сенсу», - зазначає головний спеціаліст відділу транспорту та зв’язку департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Андрій Сорокін.

Щоб скористатися велопрокатом Nextbike, потрібно зареєструватися. Це можна зробити на встановленому терміналі, або ж завантажити мобільний додаток Nexbik https://www.nextbike.ua/ru/.  

Перелік нових станцій: 
площа Тараса Шевченка
площа Героїв Небесної Сотні
вхід у Центральний парк біля «Книжки»
площа К. Могилка
перехрестя Келецька/Юності
перехрестя Порика/Ващука
перехрестя 600-річчя/Порика
біля Прозорого офісу на Замостянській, 7
біля Палацу дітей на юнацтва
перехрестя Пирогова/Зодчих