Новини міста: Сергій Моргунов розповів про алгоритм встановлення дитячих майданчиків у дворах будинків
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов розповів про алгоритм встановлення дитячих майданчиків у дворах будинків

SV_09696.JPGСеред запитань, які надійшли міському голові Сергію Моргунову на сторінку у фейсбуці, були й ті, які стосувались встановлення дитячих майданчиків на прибудинкових територіях. Сергій Моргунов під час онлайн-брифінгу розповів про правила облаштування та утримання дитячих майданчиків на території міста.
«Дам загальну відповідь, яка стосується алгоритму влаштування дитячих чи спортивних майданчиків у дворах, – зазначив Сергій Моргунов. – У Вінниці в місцях загального користування є досить багато дитячих майданчиків, в тому числі на території шкіл, де можна зайнятися і фізкультурою, і спортом у позаурочний час. Але я розумію, що кожен хоче ближче до свого будинку і у дворі мати такий майданчик».
Перш за все, для встановлення ігрового або спортивного майданчика у дворі потрібна згода мешканців. «Практика показує, що у зв’язку з цим серед жителів виникає багато дискусій і навіть конфліктів. Наприклад, пенсіонери або люди, які не мають дітей, досить критично ставляться до того, що діти бігають та шумлять. Мами з колясками незадоволені тим, що у дворі їздять автомобілі. Тому дуже важливо, щоб була згода всіх мешканців», – каже Сергій Моргунов.
Наступний важливий момент – люди мають визначити, у кого на балансі буде цей дитячий майданчик, адже його необхідно утримувати. «Якщо в будинку ОСББ, то необхідно, щоб об’єднання прийняло на баланс та утримувало цей дитячий майданчик. В іншому випадку необхідно передбачити в угоді з управляючою компанією пункт щодо утримання цього майданчика – має проводитись прибирання, виконуватись поточний ремонт тощо. Люди повинні розуміти, що за це потрібно буде сплачувати. Якщо ці умови виконуються, тоді ніяких проблем щодо встановлення такого майданчика не буде», – каже міський голова.