Новини міста: Сергій Моргунов розповів, що буде зі стадіоном «Локомотив» та як місто підтримує ФК «НИВА»
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов розповів, що буде зі стадіоном «Локомотив» та як місто підтримує ФК «НИВА»

МСА.JPG


Сьогодні Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час традиційного онлайн-брифінгу відповідав на питання вінничан, які вони надсилали на його сторінку у Фейсбуці. Зокрема, містян цікавили перспективи реконструкції Центрального міського стадіону та чи підтримують органи місцевого самоврядування футбольний клуб «Нива». 

«Центральний міський стадіон «Локомотив» потребує колосальної і масштабної реконструкції, щоб згідно з усіма європейськими стандартами можна було проводити там змагання відповідного рівня. А це надзвичайно великий фінансовий ресурс. Наприклад, реконструкція у свій час стадіону у нашому польському місті-побратимі Кельце, яка відбулась за підтримки Європейського Союзу, коштувала 15 млн євро. Це стадіон приблизно такий, як у нашому місті. Відповідно, реконструкція нашого стадіону коштуватиме не менше 450 млн грн. Це колосальний ресурс на один об’єкт, якого немає в міському бюджеті. Але ми розуміємо, що цю реконструкцію треба провести і шукаємо інвестора, та розуміємо, в якому напрямку потрібно рухатися», – сказав Сергій Моргунов. 

Також очільник міста розповів, що наразі у Вінниці зосередилися на облаштуванні спортивних майданчиків біля шкіл. За останні роки оновили спортивну базу у 29 школах. У цьому році облаштували нові стадіони у школах №20, №33 та №2, а також збудували спортивне ядро у новій гімназії на Поділлі.  На території Центрального міського стадіону в рамках проєкту «Бюджет громадських ініціатив» завершується будівництво нового волейбольного майданчика з сучасним покриттям.

Мер міста зазначив, що постійно підтримується і ФК «Нива». Наприклад, у 2019 році з міського бюджету на підтримку клубу виділили 1 млн 400 тис. грн, в цьому році – передбачено 1 млн. Також  звернулися до обласної ради щодо підтримки в такому ж розмірі з обласного бюджету. А усі тренування для команди «Нива», які вони проводять на стадіоні «Локомотив», є безкоштовними. 

Варто зазначити, що у різних змаганнях з футболу бере участь 50 дитячо-юнацьких вінницьких команд, міська рада також забезпечує їхню участь. Загалом у місті працює сім муніципальних дитячо-юнацьких спортшкіл, де різними видами спорту займається майже 2500 дітей. Всі вони фінансуються  з бюджету Вінницької міської ОТГ.