Новини міста: Сергій Моргунов оглянув новостворене відділення реабілітації для недоношених немовлят
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов оглянув новостворене відділення реабілітації для недоношених немовлят

1.jpg
Вінницька міська клінічна лікарня «Центр матері та дитини» незабаром відкриє відділення реабілітації для недоношених немовлят. Новонароджені зможуть тут перебувати зі своїми батьками після лікування у палаті інтенсивної терапії. Також біля медичного закладу проводять благоустрій території – облаштовують паркомісця та територію для відпочинку. Сьогодні, четвертого серпня, міський голова Сергій Моргунов проінспектував, як проводяться роботи та поспілкувався з медиками. 

Приміщення, де облаштували відділення постнатальної реабілітації та другого етапу виходжування недоношених діток, повністю відремонтували. Зокрема тут замінили системи опалення, водопостачання та водовідведення, замінили електропроводку та проклали систему кисневого забезпечення. 

З міського бюджету було виділено понад 3 млн грн на закупівлю обладнання. Для новоствореного відділення придбали два сучасні монітори пацієнта з неонатальною комплектацією, апарат УЗД, два апарати для штучної вентиляції легень, медичні відсмоктувачі, аналізатори газів крові, та біохімічний аналізатор.

«Це відділення постнатальної реабілітації, другого етапу відходження. З першого квітня ми уклали договір з НСЗУ. Він враховує вісім пакетів, в тому числі і пакет надання допомоги новонародженим у складних пренатальних обставинах. Згідно з класифікацією цього пакету цей цикл повинен бути закритим. Діти, які потрапляють у відділення реанімації, отримують невідкладну допомогу та нормалізацію стану. Після чого направляються у це відділення. На першому етапі ми створили п’ять ліжок – це перший етап робіт, на вимогу має бути 10.  У нас є реанімаційне відділення на шість ліжок. Хочу подякувати першому, хто ініціював і відкрив тут реанімацію, – Володимиру Гройсману. Вона працювала як регіональний перинатальний центр. Тепер ми маємо можливість продовжувати розвиватись та надавати кращу допомогу недоношеним дітям», - зазначив директор Центру матері та дитини Володимир Присяжнюк.

Уже кілька років поспіль Центр матері та дитини оновлюють. Заклад утеплили, поступово закуповують нове обладнання. Оновили інфекційне боксоване відділення педіатрії та акушерський корпус, відділення патології новонароджених. У 2019-му завершили термореновацію перинатального центру. Наразі завершується створення нового відділення реабілітації для передчасно народжених діток. Також біля медичного закладу проводять благоустрій. Зокрема облаштували 40 паркомісць та зону для відпочинку. 

«Вінничани мають отримувати якісні медичні послуги. Цих маленьких недоношених діток потрібно виходжувати і приводити до усіх відповідних норм з медичної точки зору. Потрібно зробити все для того, щоб дітки далі росли здоровими і були щасливі. Для нас важливо, щоб для маленьких пацієнтів були створені комфортні і безпечні умови, щоб тут застосовували найновіше обладнання та технології. Так само лікарі мають працювати в належних умовах, щоб надавати якісну професійну допомогу», - додав міський голова Сергій Моргунов.