Новини міста: Вінницю вшосте визнали найкомфортнішим містом в Україні
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінницю вшосте визнали найкомфортнішим містом в Україні

​Соціологічна група «Рейтинг» провела чергове Всеукраїнське муніципальне опитування на  замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Шостий рік поспіль Вінниця залишається лідером серед обласних центрів за рівнем задоволеності мешканцями якістю 22 сфер і послуг. За даними опитування, місто отримало індекс у 3,5 бали. Причому результат покращився порівняно з минулим дослідженням. Також вінничани найбільше задоволені можливостями міста, а понад 90% респондентів пишаються ним.  

3.jpg

Результати VI-го всеукраїнського муніципального опитування оприлюднили 15 квітня. Вінниця очолила зведений рейтинг найкомфортніших міст України, наступні позиції посіли Івано-Франківськ, Чернігів та Хмельницький.  

4.jpg

Вінниця має найвищі оцінки серед досліджуваних міст у гуманітарній, комунальній сфері – з загальним індексом 3,7 балів, а також  - в інфраструктурі та медицині. 

8.JPG

Також Вінниця є лідером щодо індексу задоволеності можливостями міста, який становить, за оцінкою мешканців, 3,7 балів. Показник має 9 складових – зокрема: можливість вільно пересуватись усіма частинами та районами, проводити дозвілля, реалізовувати духовні потреби, отримувати якісну освіту, самореалізовуватись, займатися підприємництвом, отримувати достатній дохід, включатися у процес формування рішень у місті.   

12.jpg  

Вінничани також найбільше задоволені співпрацею з міською владою, порівняно з мешканцями інших міст. Зокрема, респонденти відзначили простоту та зрозумілість рішень та порад, наданих службовцями, якість послуг, компетентність представників влади. У Вінниці одні з найвищих показників схвалення діяльності мера та міської ради – 70% та 68%. А 71% вінничан вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку.

11.jpg

Соціологи розширили традиційну анкету  новим розділом – ідентичність, що дозволяє побачити, як позиціонують себе містяни. «Це нове питання для нас. На це є запит: окрім якихось досягнень міста чи інфраструктурних проектів, у міських голів, які розуміють, як правильно планувати майбутнє, існує запит на формування ідентичності міста та певних смислів – це певним чином впливає на загальний настрій населення міста. Позитивно - якщо люди люблять своє місто, якщо вони розуміють, для чого вони тут повинні жити і залишитися. Очевидно, результат та ефективність цього міста будуть вищі», - зауважив заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів. 

17.jpg

Згідно з дослідженням, вінничани переважно позиціонують своє місто як транспортний, культурний, туристичний та аграрний центр країни. Таку думку висловили  більш як двох третин опитаних респондентів. Понад 90% опитаних пишаються тим, що є жителями Вінниці. 

16.JPG

«Я думаю, це унікальне дослідження. Великою мірою почала реалізовуватися та децентралізація, про яку ми говорили, тобто люди починають дивитися на сукупність факторів на місцевому рівні, які є важливими, практично в кожному місті з’являється свій набір смислів,  унікальне розуміння своєї міської культури, - каже Євген Глібовицький, засновник експертної компанії pro.mova, - Дуже цікава ситуація з дуже високим рівнем соціального оптимізму у Вінниці».

Коментуючи результати опитування, Вінницький міський голова Сергій Моргунов подякував вінничанам: «Це спільний результат усіх вінничан. Ми вкотре переконуємось, що у нас сильна територіальна громада, яка вболіває за успіх та розвиток міста. Працюємо далі – зараз не час розслаблятися. З вашою наполегливістю та підтримкою ми зробимо місто ще сучаснішим і комфортнішим для мешканців та гостей міста».

Довідково:

Цьогорічне муніципальне опитування було проведено у період з 25 січня по 17 лютого у 24 містах України (Київ та усі обласні центри, в Донецькій області – Маріуполь, в Луганській – Сєвєродонецьк, в Криму дослідження не проводилося). Загальна кількість проведених інтерв'ю – 19 200 (по 800 у кожному місті).  Вибірка є репрезентативною для населення міст по віку і по статі. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%.  Мета опитування - дослідити настрої мешканців щодо оцінки якості обслуговування та послуг; рівня рівня можливостей у місті; взаємодії з установами місцевого самоврядування; діяльності державних та недержавних інституцій; сфери муніципального розвитку; ідентичності міст тощо.

https://www.facebook.com/IRIUkraine/videos/650899542423725/