Новини міста: Центр історії Вінниці організував для вінничан Музейну читальню онлайн
Керування дозволамиКерування дозволами

Центр історії Вінниці організував для вінничан Музейну читальню онлайн

центр історії фото.JPGДля вінничан, які цікавляться історією, але у зв’язку з карантином не можуть відвідувати музеї та бібліотеки з історичними виданнями, представники Центру історії Вінниці розробили рубрику #музейна_читальня на офіційній сторінці у Facebook Тут є огляди на видання Центру історії Вінниці та посилання, де можна ці книги безкоштовно завантажити і прочитати в повному обсязі у електронному форматі. Онлайн читальня буде поповнюватись і у подальшому.

Один з методів з користю провести час на карантині – читати книги. Центр історії Вінниці для вінничан створює відеоогляди на видання по історії, якщо людей зацікавить певна книга, перейшовши за лінком (який вказаний у пості), можна її прочитати. «У час, коли фактично весь світ на карантині, провідні наукові інституції та видавництва безкоштовно діляться власними напрацюваннями в електронному форматі. Ми із задоволенням долучаємось до такої ініціативи та презентуємо для вінничан відеоогляди видань Центру історії Вінниці. Тож безкоштовно завантажуйте і читайте із задоволенням! Це чудова нагода ближче познайомитись з історією», – каже директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Першою книгою, яка потрапила до музейної читальні, стала «Ординація Вінниці 1790» Огляд на неї зробив Олександр Федоришен. «Це книга, яка побачила світ навесні минулого року у рамках святкування Дня Європи. Це доволі цікавий юридичний документ – своєрідна міська конституція нашого міста кінця XIIX століття, яка яскраво свідчить про те, що вінничани кров від крові і плоть від плоті були єдиною частиною тодішнього муніципального європейського організму, вміли боротися за власні права», – зазначив у відеоогляді  Олександр Федоришен.

Також у читальні є огляд на книгу «Вперше у Вінниці»  . Проект з такою назвою був започаткований восени 2019 року у рамках відзначення Дня міста. «Тоді масштабна виставка розміщувалась на центральній вулиці міста та розповідала про різноманітні вінницькі рекорди, історії успіху і фактично охоплювала усі епохи історії нашого міста та різні сфери життя містян. Дана книга – це путівник до виставки, але доповнений та розширений, містить усі виставкові матеріали і доповнений короткими цікавинками, які теж не можна було оминути увагою, вивчаючи тему вінницьких винаходів, відкриттів та успіхів», – розповідає представниця Центру Олеся Коваль у відеоогляді. 

В рамках медіа-проекту можна ознайомитись й з книгою «Вапнярська операція Армії УНР» . Як каже представник Центру Сергій Гула, видання присвячене подіям української революції 1917-1921 років. Мова йде про одну з найуспішніших битв українського війська доби перших визвольних змагань – битву за залізничну станцію «Вапнярку» або за вапнярський залізничний вузол, який був стратегічним пунктом.

До речі, Центр подбав і про заняття для дітей. На їхній Facebook-сторінці є скани розмальовки «Наше військо». Серед персонажів – січові стрільці, запорожці, моряки та інші. Тож, розмальовуючи ці зображення, діти разом з батьками можуть провести час у творчій справі.