Новини міста: Відповідно до постанови Уряду в Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації
Керування дозволамиКерування дозволами

Відповідно до постанови Уряду в Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації


картинка.jpg25 березня Кабінет міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України терміном на 30 днів – до 24 квітня 2020 року. Дія постанови КМУ № 239 поширюється на всі населені пункти держави, в тому числі й на Вінницю.

Як йдеться у Кодексі цивільного захисту України, надзвичайна ситуація – це обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення і може призвести до виникнення загрози життю або здоров’ю населення.

Відповідно до ст. 79 Кодексу цивільного захисту України, під час оголошеної надзвичайної ситуації зокрема передбачено, що  проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється безоплатно. Вони включають зокрема і визначення та локалізацію зони надзвичайної ситуації; виявлення та позначення районів, які зазнали радіоактивного, хімічного забруднення чи біологічного зараження (крім районів бойових дій); прогнозування зони можливого поширення надзвичайної ситуації та масштабів можливих наслідків; ліквідацію або мінімізацію впливу небезпечних чинників, які виникли внаслідок надзвичайної ситуації; пошук та рятування постраждалих, надання їм екстреної медичної допомоги і транспортування до закладів охорони здоров’я. 
Також ці заходи включають в себе санітарну обробку населення та спеціальну обробку одягу, техніки, обладнання, засобів захисту, будівель, споруд і територій, які зазнали радіоактивного, хімічного забруднення чи біологічного зараження; надання медичної допомоги постраждалим, здійснення санітарно-протиепідемічних заходів, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в районі виникнення надзвичайної; запровадження обмежувальних заходів, обсервації та карантину; надання психологічної та матеріальної допомоги постраждалим, проведення їх медико-психологічної реабілітації; забезпечення громадського порядку в зоні надзвичайної ситуації;  здійснення заходів соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій. 

Як йдеться на офіційному сайті «Урядовий портал», у рішенні зокрема, йдеться про заборону відвідування закладів освіти її здобувачами. Також заборонена діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Крім того, до 24 квітня заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні; пасажирські перевезення авіаційним транспортом. Детальніше за посиланням https://www.kmu.gov.ua/news/shcho-dozvoleno-shcho-zaboroneno-do-24-kvitnya-postanova-uryadu-239