Новини міста: Вінницькі лікарні отримають захисні респіратори та швидкі тести на коронавірус
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінницькі лікарні отримають захисні респіратори та швидкі тести на коронавірус

SV_01272.JPG​Ввечері 21 березня до Вінниці прибули 10 тисяч респіраторів та 100 тестів, які здатні визначити, чи є в організмі людини коронавірус. Їх придбали для лікарень міста та області Володимир Гройсман та Сергій Моргунов за власні кошти. З понеділка засоби захисту та діагностики будуть розподілені між міськими та обласними лікарнями, частину респіраторів отримають також працівники поліції. 

Наразі питання забезпечення медичних установ засобами захисту дуже актуальні. Через відсутність респіраторів та медичних масок у мережах продажу та спекулятивною ціновою політикою деяких підприємців, вони стали справжнім дефіцитом.

Тому медики кажуть, що хоча країна поки лише на порозі повномасштабної епідемії, ризики  є щодня, і така допомога дуже цінна. Адже дозволить значно покращити захист медичного персоналу, який щодня контактує з людьми, на період епідемії.

10 тисяч респіраторів та 100 швидких тестів до 1-ї міської клінічної лікарні привіз голова наглядової ради ФГ «Подільська громада» Андрій Дручинський. Саме цим благодійним фондом днями було відкрито спецрахунок в рамках ініціативи екс-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана «СтопВірус». Її підтримав і Вінницький міський голова Сергій Моргунов. До спільної справи почали долучатись і представники вінницького бізнесу. 

«Приємно, що окрім того, що ініціатори перерахували гроші, почав долучатись і бізнес. На рахунки вже надійшло більше 550 тис. грн. А сьогодні додатково Володимир Гройсман і Сергій Моргунов передали 10 тисяч респіраторів і 100 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Один такий респіратор коштує більше 50 грн, тому можна сказати, що це допомога ще на 500 - 600 тисяч гривень. Це – лише перші кроки. Сподіваємось, що і громада, і бізнес будуть підключатись до цієї справи. У «Подільській громаді» створена спеціальна наглядова рада тематичного фонду, до якої в тому числі входять лікарі та інфекціоністи. Саме за рекомендаціями цих людей будемо формувати список необхідних речей, щоб їх купувати і передавати тим медичним закладам, які будуть того потребувати», - сказав Андрій Дручинський.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи міської ради  Олег Парфілов повідомив, що респіратори будуть розподілені між медичними установами міста та закладами обласного підпорядкування, а частину передадуть правоохоронним органам, які забезпечують громадський порядок у місті. «В понеділок буде прийнято рішення по остаточному розподілу. Ці респіратори надійшли дуже своєчасно. Адже ми майже повністю використали той резерв марлевих пов’язок, який в нас залишався з 2009 року. Ми видали 85 тисяч по наших закладах. В нас залишилась невелика кількість, тому ці надходження дуже своєчасні, тим більше, що респіратори на порядок вищі по захисту, ніж звичайні марлеві пов’язки. Що стосується тестів – це вкрай вчасно і необхідно. Адже вони дозволять якісно діагностувати стан пацієнтів, а отже - зберегти життя вінничанам», - додає Олег Парфілов.