Новини міста: Вінницька станція екстреної медичної допомоги повністю оновить свій транспортний парк
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінницька станція екстреної медичної допомоги повністю оновить свій транспортний парк

DSC_0033.JPGЗакупівля нових реанімобілів та «швидких» для Вінниччини відбулась у 2019 році в рамках реалізації першого етапу реформи екстреної медичної допомоги, яку реалізовував Уряд Володимира Гройсмана. Він передбачав, зокрема, і закупівлю нового спецтранспорту для 6 регіонів, у тому числі і Вінницького, в рамках пілотного проєкту. На це було закладено відповідний ресурс в державному бюджеті, а також співфінансування з обласного і міського бюджетів. В кінці минулого року були проведені тендерні закупівлі. На сьогодні всі процедури по оформленню придбаного спецтранспорту уже завершені. Вінницька станція екстреної медичної допомоги отримає 35 спецмашин, в тому числі – 14 реанімобілів. 

Для потреб Вінниччини загалом придбано 86 одиниць спецтранспорту, в тому числі 24 авто категорії С – реанімобілі. У них можна проводити оперативні втручання навіть під час руху. До оснащення входить транспортний апарат штучної вентиляції легень, кардіомонітор, дефібрилятор, пневмоматрац, кисневі балони, інгалятори, ноші тощо.

Решта, 62 автівки, відносяться до категорії В. Мають те ж обладнання, що і реанімобіль, за винятком апарату штучної вентиляції легень з супутнім обладнанням. У цих авто можна здійснювати інтенсивну терапію.

На закупівлю 86 автомобілів для екстреної медицини Вінниччини Урядом Гройсмана у 2019 році було спрямовано 141,2 млн грн. Свою частку по співфінансуванню внесли обласний та міський бюджети. Загальна вартість машин становить понад 191 мільйон гривень. 

«Це надзвичайно вчасна і суттєва допомога нашій системі охорони здоров’я. Головна ідея була замінити УАЗи, які ще їздять по дорогах нашої області. Але враховуючи те, що зараз у нас може бути критична потреба,  ми спрямовуємо всі ці автомобілі для того, щоб вони стали на чергування, працювали, рятуючи життя. І той додатковий ресурс, який ми маємо з УАЗиками, буде нами триматися напоготові», - розповів голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський.

До вінницької філії КНП ТМО «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яка обслуговує місто і Вінницький район, надійде 35 нових реанімобілів та карет швидкої. «Ця програма була започаткована Урядом Володимира Гройсмана. Тоді було визначено шість базових регіонів, куди увійшла і Вінницька область. За останній тиждень була проведена дуже велика робота з приводу оформлення всіх необхідних документів, щоб ці «швидкі» якомога швидше розпочали працювати. Для Вінниці передбачено 35 автомобілів. З них 14 – класу С», - зазначив  Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Це дійсно дуже велика допомога. До вступу Вінницької області в реформу на догоспітальному етапі ми мали 1% успішних реанімацій, після того ми вийшли на 16% успішних реанімацій. В європейських країнах – від 20 до 40%. При підтримці в оснащенні за 2-3 роки ми вийдемо на рівень європейських країн. Медичні працівники без обладнання мало чого варті», - каже директор Вінницького обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.

Щодня Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф приймає 1,5 тисячі викликів, з яких 600 – потребують виїздів «швидкої». 45% з них - припадає на місто.  

Довідково: 

Перший етап трансформації екстреної медицини розпочався в травні 2019 року. Один із пунктів концепції розвитку екстреної медицини передбачав оновлення санітарного транспорту, на що передбачили відповідний фінансовий ресурс в державному бюджеті. 

До пілотного проекту включили найбільш підготовлені регіони для роботи по нових стандартах: Вінницька, Донецька, Одеська, Полтавська, Тернопільська області та м. Київ.