Новини міста: У Вінниці в цьому році започаткували проєкт для пенсіонерів «ПАЗЛ»
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці в цьому році започаткували проєкт для пенсіонерів «ПАЗЛ»


пенсіонери.jpgУ 2020 році у Вінниці  був запроваджений новий проєкт для людей поважного віку, який отримав назву «ПАЗЛ». Його ініціював і реалізовує Центр історії Вінниці. В рамках проєкту кілька разів на місяць активні вінничани поважного віку  відвідують різноманітні майстер-класи, лекції, екскурсії.  Усі заходи для відвідувачів безкоштовні.  

Назва «ПАЗЛ» – розшифровується як «простір активних завзятих людей». Ініціатори проєкту кажуть, що він орієнтований на залучення людей поважного віку, які відкриті для спілкування, готові залюбки опановувати нові справи, вміють слухати та люблять спілкуватися. 

«Щомісяця у нас заплановані кілька заходів. Ми запрошуємо різних спікерів, обираємо цікаві теми для даної вікової категорії. Наприклад, у січні у нас проходили майстер-класи з виготовлення свічок із бджолиного воску та екскурсії вінницькими підземеллями. У лютому влаштовували бесіди із переселенцями зі сходу, які живуть у Вінниці. Проєкт «ПАЗЛ» покликаний залучити пенсіонерів до сфери публічної історії. Партнером у реалізації проекту є Громадська організація «Центр Поділля-Соціум», яка має великий досвід у роботі зі слухачами «Вечірнього народного університету «Третій вік» та активну аудиторію. У поєднанні спільних зусиль втілюється взаємний обмін між дослідниками та людьми поважного віку, бо ми можемо поділитись знаннями в історичній сфері, а вони – з власного життєвого досвіду», - розповіла заступниця директора Центру історії Вінниці Олеся Коваль.

Вже у березні на учасників проєкту «ПАЗЛ» чекає цікава історична лекція «Незламне військо Першої Республіки», яка пройде у хабі «Місто змістів» та майстер-клас «Квіткові підземелля», яке проведуть у монастирі капуцинів. 
пенсіонери 2.jpg