Новини міста: Вже на початку наступного року у Вінниці запрацює перший дитячий садок на основі муніципально-приватного партнерства
Керування дозволамиКерування дозволами

Вже на початку наступного року у Вінниці запрацює перший дитячий садок на основі муніципально-приватного партнерства


SV_00706.JPGУ Вінниці впроваджують пілотний інноваційний проєкт в дошкіллі. Це дитячий садок, який працюватиме на основі муніципально-приватного партнерства між міською радою та гімназією «Дельфін». Планується, що заклад зможе приймати своїх вихованців  у січні 2020 року. Його зможуть відвідувати й діти ЖК «Авалон» та з сусідніх вулиць, але їхні батьки платитимуть так, як за перебування у звичайному муніципальному садку. У такій співпраці вже є зацікавленість й інших приватних садків. Про деталі роботи такого ДНЗ йшлося сьогодні під час прес-конференції, яка відбулась у міській раді.

На початку листопада виконком міської ради ухвалив рішення про впровадження муніципально-приватного партнерства у сфері дошкілля . Переможцем конкурсу на оренду приміщення садочка на вулиці Трамвайній стала приватна гімназія «Дельфін». Саме цей заклад облаштує садок на 5 груп на базі орендованого ДНЗ . 

Планується, що цей інноваційний заклад буде відвідувати на початковому етапі 100 діток, але у подальшому є можливість забезпечити місцями 150 діток. У ДНЗ прийматимуть дошкільнят з загальної міської черги. Утримання дітей в закладі компенсують з бюджету за принципом «гроші йдуть за дитиною». 

Галина Якубович розповіла, що створення такого проєкту  - це вимога часу. «В цьому році вперше Урядом було спрямовано субвенцію на дітей за принципом «кошти ходять за дитиною». Ми подумали, якщо сьогодні є бізнес, який працює в дошкільній освіті, відповідно до усіх законодавчих норм, має ліцензію, відповідний штат, має всі витримані санітарні норми, то чому ми не можемо з ним співпрацювати. Потім ми працювали над створенням Порядку забезпечення здобуття мешканцями Вінницької міської об’єднаної територіальної громади дошкільної освіти в приватних закладах освіти та використання коштів, передбачених у бюджеті Вінницької міської ОТГ на надання компенсацій частини вартості утримання та виховання дітей дошкільного віку у приватних закладах освіти. Цей порядок передбачає, що ми можемо знайти приватного партнера,  який або орендує приміщення, або бере участь у конкурсах, які ми робимо на оренду приміщень. Або ж сам пропонує нам приміщення і має можливість надати місця для дітей, які знаходяться в черзі. А ми, в свою чергу, компенсуватимемо перебування дитини у закладі по середній вартості комунальних закладах», – каже Галина Якубович. 

Також заступниця міського голови акцентувала увагу на тому, що батьки, діти яких будуть влаштовані на бюджетні місця, сплачуватимуть лише за харчування  - так, як це відбувається у комунальних закладах. А хлопчики та дівчатка з пільгових категорій, до яких належать діти, батьки яких є учасниками АТО і ООС, матимуть можливість  безкоштовно відвідувати садок.
Також Галина Якубович зазначила, що, якщо у підприємців є приміщення і вони готові брати дітей з черги і надавати їм освітні послуги, то вони можуть звертатися до міської ради. «Але при цьому ми завжди будемо вимагати ліцензованого офіційного заняття цим видом діяльності, з усіма відповідними умовами і кадровим забезпеченням. Зараз цей проект на початковій стадії – поки що пройшов конкурс, і ми зараз опрацьовуємо договір на оренду приміщення. Далі буде договір на надання освітніх послуг та механізму компенсування цих коштів. Також ми будемо здійснювати моніторинг цієї співпраці і спільно вирішувати питання, які виникатимуть в рамках реалізації цих проектів. Однією з умов було облаштування садочка, ним займається наш партнер. По договору це повинно бути виконано до 25 числа, а на початку січня дітки уже підуть у садочок», – зазначила Галина Якубович.

«Мені сьогодні приємно, що Вінниця стала номером один в  такому проекті, і бізнес, нарешті, може співпрацювати в напрямку освіти. Це важливо, адже від того, що ми будемо вкладати в наших дітей, буде залежати, як ми розвиватимемось. Мені приємно, що ми змогли пройти цей конкурс.  Сьогодні у нас є можливість приймати тих дітей, які є в загальноміській черзі і планували перебування у муніципальному садку, ми із задоволенням будемо з ними займатись. Ми докладемо всіх зусиль, щоб виконати всі умови вчасно і так, як це від нас вимагається. До 25 грудня ми маємо облаштувати садок. Це не дуже дешево, але ми розуміємо, що це наша воля і наше бажання, адже ми дійсно будемо робити спільну справу», – зазначив власник приватної гімназії «Дельфін» Андрій Піжевський

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко зазначила, що цей проект є одним з унікальних освітніх проектів в Україні, пілотним проектом для Вінниці і новим підходом до розвитку дошкільної освіти саме в нашому місті.  

«Проект дійсно спрямований на те, щоб зменшити  чергу, яка є однією з найменших в Україні. Ми розраховуємо, що цей механізм, який ми зараз відпрацьовуємо, буде цікавим і приватним закладам освіти, і для міської ради, і для вінничан. Тож, ми чекаємо ще таких надійних партнерів у подальшій реалізації муніципально-приватного партнерства», – каже Оксана Яценко.