Новини міста: У Вінниці пройде тиждень гендерної рівності
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці пройде тиждень гендерної рівності

1.JPG

З 16 по 27 жовтня у Вінницькій міській об’єднаній територіальній громаді проходитиме тиждень гендерної рівності. Вінничанам розповідатимуть про гендер, проводитимуть тренінги, дискусії та різні заходи, пов’язані із цією темою. 

Вінниця стала першим містом в Україні, яке приєдналося до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Відповідне рішення схвалили депутати міської ради під час сесії 23 червня 2017. 

22 лютого 2019 року під час сесії міської ради депутати затвердили Програму «Громада за рівність» для забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. Документ розрахований до 2023 року. Він враховує європейські стандарти у розвитку міста, з огляду на потреби, безпеку та захист в рівній мірі для людей обох статей. У Програмі йдеться про протидію різним формам дискримінації, викорінення стереотипів.

«Що стосується програми за рівність ми приводимо певні заходи, які стосуються гендерної рівності у Вінниці. Зокрема, це й навчання по гендерному бюджетуванні, деякі заходи, де відбуваються роз’яснення теми гендеру. Тепер ми разом з громадською організацією «Інститут місцевої демократії «Відкрите суспільство» проведемо тиждень гендерної рівності у Вінницькій територіальні громаді», - зазначила заступниця міського голови Галина Якубович. 

Консультант з гендерних питань Національного демократичного інституту Антон Ходаков зазначив, що провівши опитування серед громадян, є необхідність в системній інтеграції гендерного підходу в практичну діяльність. Також наголосив, що існує потреба в комплексному навчанні, адже важливо формувати позитивне ставлення громадян до питання рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.  

«Ми зараз комплексно працюємо над інтеграцією бюджетного процесу на рівні територіальних громад України.  У нас постійно прводяться заходи щодо виствілення гендерної рівності, але цього тижня це буде комплекс різних заходів, які включатимуть в себе політику гендерної рівності», - додав консультант з гендерних питань Національного демократичного інституту Антон Ходаков.