Новини міста: Вінницькі депутати схвалили рішення щодо збалансування видатків на заробітні плати педагогічним працівникам дошкільних та позашкільних закладів
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінницькі депутати схвалили рішення щодо збалансування  видатків на заробітні плати педагогічним працівникам дошкільних та позашкільних закладів

SV_04161.JPG4 жовтня під час засідання сесії Вінницької міської ради депутати ухвалили рішення, яке дозволить збалансувати видатки на зарплатню педпрацівникам дошкілля і позашкілля та забезпечити виконання Постанови Уряду щодо підвищення посадових окладів на 10% категоріям, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. 

З 1 січня 2018 року були підвищені посадові оклади вчителів закладів загальної середньої освіти, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету. У решти педагогічних працівників такого підвищення не відбулося, тому, за ініціативи Вінницького міського голови та за підтримки депутатів міської ради з 1 квітня поточного року була встановлена надбавка за складність та напруженість в роботі у розмірі 20 % посадового окладу педагогам дошкільних та позашкільних закладів. 

Відповідно до Постанови КМУ № 695 з 1 вересня 2019 року муніципалітети мають на 10% підвищити посадові оклади педагогічним працівникам, заробітні плати яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, а саме педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти. 

«У Постанові Кабміну було зазначено, що підвищення окладів на 10% повинно бути здійснено в межах фонду заробітної плати на 2019 рік без компенсації видатків з державного бюджету. Тому з 1 вересня ми коригуємо розмір надбавки за складність та напруженість в роботі до 10 % та встановлюємо підвищення посадових окладів - 10 %. Таким чином, рівень заробітної плати педагогів закладів дошкільної та позашкільної освіти з 1 вересня став не нижчим, ніж у квітні, а навпаки – дещо вищим, оскільки надбавка тепер виплачується з підвищеного посадового окладу, - роз’яснює  директор департаменту освіти міської рали Оксана Яценко. – Хочу також додати, що ми промоніторили обласні центри щодо встановлення муніципальних надбавок. І лише у Києві, Миколаєві та Черкасах була встановлена подібна надбавка. Всі решта обласних центрів здійснили лише підвищення посадових окладів з 1 вересня педагогам дошкільних, позашкільних та професійно-технічних закладів. Тому наші освітяни уже у вересні отримали на 10 % вищу заробітну плату, ніж в інших обласних центрах».

Загалом з бюджету ВМОТГ на виплату надбавки додатково буде спрямовано – 12,5 млн грн, на підвищення посадових окладів - 4,7 млн грн. За період з квітня по серпень надбавка педагогам дошкільної та позашкільної освіти була виплачена у розмірі 8,7 млн грн.

Такий же перерозподіл із збільшенням посадових окладів на 10% та корегуванням муніципальної надбавки до 10% здійснено для педагогічних працівників вінницьких шкіл естетичного виховання та керівникам гуртків підліткових клубів.