Новини міста: Відтепер вінницькі підприємці можуть взяти кредит в комерційному банку і отримати часткову компенсацією відсотків з міського бюджету
Керування дозволамиКерування дозволами

Відтепер вінницькі підприємці можуть взяти кредит в комерційному банку і отримати часткову компенсацією відсотків з міського бюджету 


SV_05023.JPGЗ 2017 року у місті діє Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва. Зважаючи на позитивний результат роботи попередніх років з державними банками-партнерами профільним департаментом було запропоновано внести зміни до Порядку, які тепер дозволять залучити й недержавні комерційні банки до партнерства. Це дасть змогу значно збільшити коло потенційних учасників процедури компенсації та підвищити рівень обізнаності підприємців про такий інструмент здешевлення вартості кредитів на розвиток. Таке рішення сьогодні під час сесії міської ради підтримали депутати.

Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам МСП за рахунок коштів бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади був розроблений та ефективно діє в рамках Програми посилення конкурентоспроможності МСП на 2017-2020 роки. 
У 2018 році в продовження угод про співпрацю було залучено до роботи в рамках Порядку два державних банка – Ощадбанк та Укргазбанк. За 2018-2019 рік Ощадбанк видав 6 кредитів на загальну суму 7,9 млн грн. Учасниками процедури компенсації стали представники сфери послуг та харчової промисловості.

«Ця програма уже дала результати – шість суб’єктів підприємницької діяльності скористалися фінансовою допомогою від Вінницької міської ради і міського бюджету. Це дало їм можливість закупити нове обладнання, створити додаткові робочі місця і, звичайно, зменшити навантаження на собівартість тієї продукції, яка виробляється суб’єктами підприємницької діяльності», - сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій міської ради Віталія Погосяна, загальна сума компенсації за 2018-2019 роки всім учасникам процедури компенсації склала SV_04936.JPGбільше 360 тис. грн. У деяких позичальників компенсація покриває від 80% до 100% платежів за користування кредитами (відсотки по кредиту). Залучені кошти дозволили підприємцям закупити нове обладнання, збільшити заробітну платню працівникам, поповнити обігові кошти, закупити сировину та загалом здійснити низку заходів щодо розвитку власного бізнесу.

Сьогодні депутати міської ради проголосували за те, щоб внести зміни до Порядку, щоб до партнерства могли долучатись й недержавні комерційні банки.  Як результат – збільшиться коло потенційних учасників процедури компенсації. А також – підвищиться рівень обізнаності підприємців про такий інструмент здешевлення вартості кредитів на розвиток. 

Довідка:
Цільовою групою процедури компенсації є суб’єкти мікро-, малого та середнього підприємництва, зареєстровані на території населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської ОТГ.
Основними критеріями для суб’єктів МСП щодо участі в Порядку компенсації є: 
чисельність найманих працівників до 250 осіб;
річний дохід до 50 млн євро;
відсутність заборгованості перед бюджетами всіх рівнів;
здійснення підприємницької діяльності не менше 1 повного календарного року та інші.
 
Кредитний договір, укладений позичальником з банком-партнером, має містити наступні основні вимоги:
цільове направлення кредиту: на розвиток підприємницької діяльності, на проекти з енергозбереження;
вид кредиту: строковий кредит чи кредитна лінія;
погашення відсотків: щомісяця;
максимальна сума кредиту: до 2 000 000 грн;
валюта кредиту: гривня;
максимальний термін кредитування: до 84 місяців (включно);
максимальна відстрочка по сплаті тіла кредиту: 6 місяців.

До розрахунку часткової компенсації включаються суми сплачених податку на доходи фізичних осіб, в тому числі за найманих працівників та єдиного податку до бюджету Вінницької міської ОТГ (до 01.01.2019 – до міського бюджету м.Вінниці). Сума компенсації у 1-й рік складає 75% від дельти цих 2 податків, у 2-й рік – 50%, у 3-й рік – 25%. Розрахунок здійснюється щоквартально.

Важливими індикаторами щодо ефективності запровадження та реалізації даного Порядку компенсації є вирішення ряду питань: 
зменшення вартість кредитних ресурсів для здійснення господарської діяльності;
стимулювання розвитку підприємництва;
детінізація бізнесу та створення нових робочих місць (за 2018 рік створено 33 нових робочих місця);
розвиток МСП у пріоритетних сферах;