Новини міста: Валерій Коровій: за три роки плануємо реалізувати в регіоні 63 інвестиційних проекти та створити 15 тисяч нових робочих місць
Керування дозволамиКерування дозволами

Валерій Коровій: за три роки плануємо реалізувати в регіоні 63 інвестиційних проекти та створити 15 тисяч нових робочих місць


IMG_9440.jpgПід час засідання Ради регіонального розвитку Вінницької області  голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій презентував стратегічний  план розвитку регіону до 2021 року. Зокрема, розповів про перспективи розвитку економіки, наймасштабніші проекти в інфраструктурі, гуманітарній сфері, екологічні проекти тощо. 

Очільник області зауважив, що за останніх п’ять років весь експорт товарів та послуг з Вінницької області подвоївся. Упродовж найближчих трьох років на Вінниччині очікується реалізація 63 інвестиційних проектів, створення до 15 тисяч нових робочих місць із конкурентною заробітною платою. «За нашими підрахунками в кінцевому результаті  регіональний план розвитку дасть можливість створити 15 тисяч робочих місць; зростання середньомісячної заробітної плати до 500 доларів, якщо не буде ніяких катаклізмів; зменшення сірого ринку зайнятості відбудеться до 10%. Ми плануємо досягти поточного середнього ремонту доріг до 2000 км і наблизитися до тих завдань, які стоять в частині ремонту базових доріг М-12, М-21, які дадуть можливість забезпечити транспорту комунікацію усіх обласних центрів. Потім приступаємо  до ремонту доріг кожного районного центру», - розповів Валерій Коровій.

Загалом у 2019-2021 роках передбачається здійснити поточний та середній ремонт доріг в усьому регіоні не менш як двох тисяч кілометрів. З 2019-го року розпочнеться масштабний проект будівництва мосту «Ямпіль-Косеуци» - це вкрай потрібно, оскільки на пункті пропуску вантажні перевезення за останні кілька років зросли удвічі, підкреслив голова Вінницької ОДА. Крім того, в найближчій перспективі планується розпочати будівництво нової розподільчої підстанції «Вінниця-Гуменне» для збільшення потужностей електромереж.

Серед важливих інфраструктурних проектів в гуманітарній сфері – завершення будівництва регіонального кардіоцентру, створення відділення екстреної медичної допомоги у Вінницькій обласній дитячій лікарні, реконструкція диспансерно-поліклінічного відділення обласного онкодиспансеру. Вже завершено реконструкцію урологічного відділення Подільського регіонального центру онкології, та здано новий хірургічний корпус обласної лікарні ім. М. Пирогова. До 2021 року у Вінницькій області планується створення 100 опорних шкіл, 31 інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими потребами, будівництво 5 спорткомплексів. Вже у цьому році розпочнуть будувати сучасний стадіон у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі.  Будуть працювати над очисткою водойм, планують відкрити 5 сміттєсортувальних станцій у районах області, збудувати 22 сонячні електростанції.   

«Бюджетна децентралізація стала потужним поштовхом і важелем впливу саме для базового рівня. За останні чотири роки у Вінницькій області маємо приріст місцевих бюджетів в 3,5 рази, причому тут не йдеться про трансфер з державного бюджету. Це безпосередньо доходи місцевих бюджетів. Капітальні видатки місцевих бюджетів зросли в 4,2 рази. Ми додатково отримали з державного бюджету за останні три роки 6 млрд. гривень: це і кошти Держаного фонду регіонального розвитку, і субвенція на соціально-економічний розвиток, «Нова українська школа», будівництво сільських амбулаторій. В цілому за 3 останні роки лише в бюджетну сферу Вінницької області проінвестовано 10 млрд. гривень», - зауважив Валерій Коровій. 

Голова Вінницької ОДА підкреслив, що реформа децентралізації є тим базовим елементом та рушієм, який сьогодні змінює Українську державу. І подякував Президенту України, Прем’єр-міністру та парламентській коаліції за введення в дію нових законів, в тому числі щодо місцевих податків і зборів, які кардинально зрушили ситуацію в країні.