Новини міста: Олександр Кучеренко: «Вінниця - це місто де ми можемо ставити найбільш складні завдання і опробовувати найбільш сучасні практики»
Керування дозволамиКерування дозволами

Олександр Кучеренко: «Вінниця - це місто де ми можемо ставити найбільш складні завдання і опробовувати найбільш сучасні практики»

IMG_8091.jpgСьогодні, 6 березня, у Вінницькій міській раді відбулося розширене засідання Дорадчого комітету з ефективного врядування і розвитку, створеного для впровадження проекту ПРОМІС у місті Вінниці.  Представники міської ради та ПРОМІС підбили підсумки спільної роботи з реалізації низки ініціатив, а також обговорили плани подальшої співпраці.

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) впроваджується у Віннниці з грудня 2015 року.  Експерти ПРОМІС долучалися до розробки важливих стратегічних документів, різноманітних міських проектів, також були організовані навчання для працівників міськради. Міський голова Сергій Моргунов подякував ПРОМІС за ефективне партнерство з муніципалітетом та надання фінансової підтримки низці громадських організацій.   

IMG_8099.jpg«Ми знаємо, що за роки співпраці із проектом ПРОМІС була проведена чимала робота. Приємно, що завдяки методологічній підтримці і консультаціям експертів, нам вдалося розробити ряд важливих документів, а саме: Маркетингову стратегію, Програму залучення інвестицій і Програму посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва. В умовах жорсткої конкуренції міста мають думати над тим, як залучати інвестиції, створювати робочі місця та як сприяти роботі і розвитку малого та середнього бізнесу. Адже саме такий бізнес є основою розвитку територіальної громади. Завдяки співпраці вдалося створити дієві «комунікаційні майданчики», спрямовані на ефективну взаємодію з підприємцями та потенційними інвесторами. Це розроблені інтернет-ресурси: City4Business; інвестиційний портал.  Також, у партнерстві з 2 державними банками нам вдалось впровадити механізм фінансової підтримки підприємців», -  каже міський голова Сергій Моргунов. 

Ще одним важливим проектом, за словами міського голови Сергія Моргунова, є «Відкрита регуляторна платформа». Це перший та єдиний в Україні майданчик, на якому представники центральної та місцевої влади, науковці та підприємці формують сприятливе регуляторне середовище для ведення підприємницької діяльності. Даний проект став можливим завдяки підтримці проекту ПРООН. 
IMG_8106.jpg
Директор проекту «ПРОМІС» Олександр Кучеренко зазначив, що в Україні вони співпрацюють із 16 містами. Але саме Вінниця є флагманом у реалізації різних проектів.

«Вінниця – це місто, де ми можемо ставити найбільш складні завдання і опробовувати найбільш сучасні практики та інструменти і моделі економічного розвитку. Це можливо завдяки команді, яка тут працює, а ми лише долучаємося і допомагаємо. Ми плануємо ще розробку ряду стратегічних документів і на цей рік»,-  каже директор проекту «ПРОМІС» Олександр Кучеренко. 
На разі департамент економіки і інвестицій Вінницької міської продовжує активно співпрацювати із ПРОМІС. 
IMG_8108.jpg
Довідка:
Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях. Проект ПРОМІС впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.