Новини міста: У Вінниці показали перший дитячий будинок сімейного типу
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці показали перший дитячий будинок сімейного типу


IMG_0006.jpgСьогодні, 28 грудня, заступник міського голови Вінницької міської ради Галина Якубович та представники соціальних служб відвідали дитячий будинок сімейного типу. Це перший подібний будинок у місті, який створили в рамках державної програми http://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=5605 Галина Якубович привітала родину із прийдешніми новорічно-різдвяними святами від імені міської ради та виконавчого комітету. 

Для сім’ї, яка тільки но почала обживатися на новому місці, передали телевізор та диван. . 
У дитячому будинку сімейного типу наразі виховується троє прийомних дітей. Будинок для родини придбали за  кошти державної субвенції та місцевого бюджету Це двоповерхова будівля у мікрорайоні Старе місто. Загальна площа будинку понад 250 квадратних метрів. У кожної дитини власна кімната. Біля будинку є садок, на подвір’ї – альтанки та гараж. Також є присадибна ділянка, де можна вирощувати городину. 

«Будинок було придбано в рамках державної субвенції, яка вже другий рік поспіль за ініціативи Уряду була реалізована на місцях. В цьому році ми придбали за рахунок субвенції п’ять квартир, які були розподілені відповідно до черги особам  з числа сиріт, це діти від 18 до 23 років, а також ось цей будинок. Коли ми його вибирали, то дивилися, щоб у будинку було просторо, був зроблений перший ремонт. Ми вдячні тим, хто продав нам це житло, адже навіть деякі речі і іграшки вони тут залишили, деякі речі купили за кошти міського бюджету. Важливо, що така молода сім’я виявила бажання виховувати діток у одній великій родині. Добре, що дітки виховуватимуться у родині, а держава зі свого боку їх підтримує і надає житло», - розповіла заступник міського голови Галина Якубович.

Батько сімейства  Віталій розповів, що він вже довгий час працює з дітьми як тренер з флорболу (один з різновидів хокею), він з дружиною мають двох дітей і давно мріяли взяти в свою родину дітей з інтернату, але не було відповідної житлової площі. Уже майже місяць сім’я обживається у новому будинку.

«Ми заселилися в будинок 6 грудня. Незвично було після маленької квартири переїхати до такого великого будинку. У нас зараз багато роботи, маємо працювати, адже в подальшому пануємо взяти на виховання ще дітей. На разі ми виховуємо троє прийомних дітей – дві дівчини та один хлопчик, також є двоє наших. Плануємо взяти до восьми дітей, адже у будинку має проживати 12 чоловік. Ми звикаємо до нового нашого графіку життя», - поділився своїми враженнями батько сімейства Віталій.

Мати Ганна зазначила, що діти у всьому допомагають по господарству. Улюблене місце у родині – кухня. Тут дівчатка вчаться готувати, влаштовують навіть арт-терапію, спілкуються і діляться враженнями, як пройшов їхній день.