Новини міста: Представники громадських організацій Вінниці та ІТ-кластеру обговорили візію «Місто сильної громади»
Керування дозволамиКерування дозволами

Представники громадських організацій Вінниці та ІТ-кластеру обговорили візію «Місто сильної громади»

​20 листопада 2018 року відбулось п’яте фахове обговорення проекту Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці до 2030 року. Участь у ньому взяли  представники громадських організацій та ІТ-сфери. Фахівці  розглядали проекти, які включені до візії «Місто сильної громади». 

IMG_8728-Пано.jpg

У цій частині проекту Концепції зосереджено увагу на особистісний розвиток людини і громадянина, який невід’ємно пов’язаний  з формуванням сильної, відповідальної громади. Майбутній вінничанин має бути небайдужим до свого розвитку і розвитку власного міста.  

IMG_8719.jpg

Візія «Місто сильної громади» орієнтована на те, щоб досягнути наступного бажаного майбутнього стану: в місті цінують та поважають кожного, у 2030 році Вінниця – це місто освічених громадян, у яких розвинуті компетенції ХХІ ст.: комунікація, командна взаємодія, здатність до вирішення комплексних задач, критичне мислення, творчі здібності, фінансова грамотність, які займають  активну громадянську позицію та володіють ґрунтовними знаннями про свої права та обов’язки.

IMG_8720.jpg

Також завдання перед громадою – об'єднатись навколо пріоритетів: розвиток громадянського суспільства і партисипація, економіка знань, безпечне міське середовище, сучасні якісні сервіси, цифровізація усіх сфер життєдіяльності міста, професійне  і прозоре  місцеве самоврядування. 

Під час обговорення проектів, що включені до проекту Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці до 2030 року, вінницькі айтішники відзначили важливість розвитку Порталу відкритих даних, запровадження інноваційних систем з елементами штучного інтелекту в різні сфери життя міста, автоматизація транспортної системи та розробку картки вінничанина.

IMG_8715.jpg

А громадських активістів цікавив розвиток партнерства з органами влади, розробка та реалізація комплексної програми сприяння ІГС, створення Центру партисипативної демократії та ін.

20181120_171949.jpg

Загалом у візії «Місто сильної громади» передбачені наступні піроритети:

- розвиток громадянського суспільства і залучення городян до прийняття рішень місцевого значення;

- розвиток передової системи надання адміністративних та інших видів послуг;

- вдосконалення муніципального управління та підвищення компетенцій працівників підприємств, установ та організацій міста;

- безпека (інформаційна, інфраструктурна, техногенна, особиста);

- прозора інформаційна політика і супровід імплементації Концепції інтегрованого розвитку міста;

- цифровізація муніципального простору.