Новини міста: Вінниця увійшла в четвірку міст, де впроваджується система відкритих даних у школах
Керування дозволамиКерування дозволами

 Вінниця увійшла в четвірку міст, де впроваджується система відкритих даних у школах

1.jpgСьогодні, 9 жовтня, в приміщенні Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського відбувається OPEN DATA FORUM  «Відкриті дані - шлях до довіри та розвитку». У ньому беруть участь директори усіх шкіл міста, експерти з міжнародних та українських фондів, представники департаменту освіти Вінницької міської ради а також батьки школярів. 

Організували Форум ГО «Центр Поділля-Соціум», Департамент освіти Вінницької міської ради та за підтримки Фонду «Об’єднання» та Антикорупційної ініціативи ЄС.  Подібні заходи пройдуть у чотирьох містах – Дніпрі, Херсоні та Чернігові, які долучилися до системи відкритих бюджетів шкіл. 

На Форумі презентують сучасні методи та інструменти розвитку громад на основі відкритих даних, а також освітні можливості для дітей та молоді. Зокрема, учасникам презентують Єдину систему відкритих бюджетів шкіл, систему ProZoro та DOZORO, можливості інструментів використання відкритих даних Вінниці. 

IMG_9391.jpg«Ми працюємо відповідно до ст.30 Ч.2 та 3 нового закону України «Про Освіту». Про прозорість та відкритість. На сайтах всіх начальних закладів є інформація про надходження й використання коштів та відповідна фінансова звітність. Ми підтримуємо ідею відкритих даних та ініціативу впровадження у Вінниці Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл. Саме ця ініціатива імпонує нам ти, що  школи міста матимуть можливість звітувати в єдиному форматі з дотриманням вимог чинного законодавства України. Крім того, система має змогу не тільки показувати фінансові надходження та прозорість, а й показувати потреби школи», - каже директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. 

Голова правління громадської організації «Центр Поділля-Соціум» Сергій Проценко зазначив, що сьогодні вкрай важливо взаємодіяти та співпрацювати разом з батьками, навчальними закладами, органами влади та різними організаціями. 

IMG_9411.jpg«На цьому Форумі присутні директори шкіл, завучі, які свого часу навчалися у нашому закладі. Вінницький державний педагогічний університет активно підтримує позицію щодо прозорості, чесності і відкритості у всіх аспектах нашої діяльності», - зазначила ректор ВДПУ ім. М.  Коцюбинського Наталія Лазаренко. 

Співзасновник та координатор з зовнішніх  комунікацій Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл, голова ГО «Центр досліджень суспільства» зауважив, що у тих містах, де впроваджується проект відкритих даних, покращується звітність навчальних закладах. Також це вагомий інструмент громади в боротьбі з корупцією. 

Познайомитися з Єдиною системою відкритих бюджетів шкіл можна на сайті https://openschool.in.ua