Новини міста: Сьогодні у Вінниці відкрито меморіальні дошки двом Героям Радянського Союзу
Керування дозволамиКерування дозволами

Сьогодні у Вінниці відкрито меморіальні дошки двом Героям Радянського Союзу

Напередодні Дня Перемоги у Вінниці відкрито дві меморіальні дошки видатним співвітчизникам – Миколі Сищикову та Федору Брую.

На будинках двох учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, життя яких було тісно пов’язано з містом Вінницею, 7 травня відкрито пам’ятні меморіальні дошки.

468275_461172017295669_1785128071_o.jpgОдин з них – Микола Сищиков, який у 1940 року став військовим льотчиком. За роки Великої Вітчизняної війни здійснив близько 260 бойових вильотів, більшість з них уночі. У повітряних боях збив один ворожий літак, знищив 5 складів з пальним, 3 склади з боєприпасами, 10 точок зенітної артилерії, 13 залізничних вузлів та 5 водних переправ. 18 вересня 1943 року Указом Президента Верховної Ради СРСР Миколі Сищикову було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Велику Перемогу він зустрів у Польщі. На той час він був уже командиром літака ЛИ-2. Після війни продовжив службу у військовій авіації. В 1947 році полк був передислокований з Польщі у місто Вінницю. З 1959 року гвардії генерал-майор авіації Микола Сищиков у відставці приймав активну участь у суспільному житті міста. Помер Герой Радянського Союзу 16 лютого 2012 року.

бруй.jpgНині покійний і Федір Бруй, також Герой Радянського Союзу, який під час війни був командиром стрілецького батальйону. Воював на Південно-Західному, Воронезькому та 1-му Українському фронтах. 6 разів був поранений у боях. У 1943 році батальйон, яким він командував, на підступах до Києва звільнив від гітлерівців кілька населених пунктів. Протягом кількох днів батальйон відбив 10 багатогодинних контратак і забезпечив переправу через річку Дніпро основних сил з’єднання. Під час цих бойових дій був двічі поранений, проте продовжував керувати батальйоном. 29 жовтня 1943 року Указом Президента Верховної Ради СРСР Федору Брую присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». Через поранення під Києвом був шпиталізований. Лікувався до серпня 1944-го.  Більше в бойових діях майор Бруй участі не брав. У жовтні 1944 року він був призначений військовим комендантом міста Вінниця. З того часу його життя пов’язане з нашим містом та областю. Помер 17 січня 1982 року.

«Сьогодні ми зібралися, щоб згадати та вшанувати видатних людей, з чиєю славою, волею та подвигом була пов’язана наша історія, - каже заступник міського голови Валентина Балицька. - Взагалі історія складається з подвигів окремих людей, а їхній успіх існує до тих пір, поки існує людська пам'ять. Це люди, які принесли нам Велику Перемогу, і вони заслуговують нашої пам’яті, шани та людської подяки».