Новини міста: Вінницький міський голова Сергій Моргунов очолив рейтинг Мерів-інноваторів України 2017 року
Керування дозволамиКерування дозволами

Вінницький міський голова Сергій Моргунов очолив рейтинг Мерів-інноваторів України 2017 року

5.jpgПро це сьогодні повідомило на своєму сайті видання «Українська правда». Рейтинг формувався шляхом голосу​вання​​ в рамках спеціального проекту "Української правди" та Міжнародного саміту мерів "Рейтинг українських мерів-інноваторів".

Мета спеціального проекту – продемонструвати міста з населенням до 500 тисяч осіб, де найуспішніше впроваджуються інновації. Фінальний етап проекту, загальнонаціональне онлайн голосування за найпрогресивнішого українського мера з-поміж 5 фіналістів, тривав з 18 грудня до 11 січня.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у Фейсбук подякував усім, хто брав участь у голосуванні, за підтримку і довіру та зазначив, що це результат командної роботи та цілісного бачення розвитку міста. 

«Справа не в оцінці роботи міського голови і не в рейтингах, а у нашій Стратегії розвитку Вінниці як комфортного і сучасного європейського міста. Зміни у місті – це командна робота, яка триває ще з 2006-го року. Разом з вінничанами ми творимо історію рідного  міста і вболіваємо за його майбутнє. Від нас усіх, – кожного вінничанина, – залежить успішне впровадження інновацій і надалі та подальший розвиток міста в цілому», - написав Сергій Моргунов. 

Також міський голова Вінниці вважає, що успіх України полягає в успішності територіальних громад. У кожної громади свій шлях розвитку, і інші міста, які потрапили до фіналу рейтингу (Житомир, Тростянець, Долина, Вознесенськ) яскраво це демонструють.

«Завжди є, чому повчитись один у одного. Переконаний, що усім громадам варто більше комунікувати, обмінюватись ідеями, досвідом та практиками, аби українські міста ставали ще більш успішними», - вважає Сергій Моргунов. 

Додатково:

Рейтинг формувався у три етапи: Спочатку кандидатів номінували шляхом заповнення анкети на сайті "Української правди" та оцінювало журі за критеріями світового аналогу рейтингу European Capital of Innovation.

До них входять: міське планування, громадські послуги, культура, охорона здоров’я, екологія, безпека та охорона, комунікація, підприємництво, стартап-екосистема, бренд міста.

Члени журі звертали увагу не лише на застосування технологій у цих сферах, а й на креативні рішення для лінійних задач. Результатом етапу став перелік із ТОП-20 мерів.

Другий етап передбачав живе обговорення та експертне оцінювання журі, де враховувався не лише факт наявності електронних сервісів, але і їхній реальний вплив на життя містян, комплексний розвиток міста та незаангажованість, репутація мера.

Третій етап передбачав загальнонаціональне голосування на сайті "Української правди".

До складу журі увійшли: головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва, співзасновниця Міжнародного саміту мерів Ірина Озимок, координатор Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Роман Зінченко.

До журі також увійшли директор ініціативи StartupAmsterdam Рубен Ньювенхаус, член ради Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря, директор CANactions Валентина Зотова, головний радник з питань самоврядування ПРОМІС Кейді Ворд, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, генеральний директор "Датагруп" Михайло Шелемба, засновник проекту "Доступно.UA" Дмитро Щебетюк, представник компанії VISA Дмитро Крепак.​